Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za patnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. „Celkem promítáme 6 sérií filmů v termínu od 1. do 3. listopadu 2018 vždy od 17 a 19 hodin. Vstupné je pouhých 50 Kč. Je možné si zakoupit i permanentku v hodnotě 240 Kč,“ uvedla ředitelka městského kulturního střediska (MKS) Soňa Kvasničková.

Filmy nás zavádějí do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kam se běžný smrtelník nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr mají také své mimořádné specifikum a jedinečnost. „Filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné,“ přiblížila ředitelka Kvasničková.

„Myslím, že mohou být zajímavým zpestřením pro žáky základních a středních škol. Školám umožníme vybrané filmy zhlédnout i mimo námi stanovené festivalové dny pro veřejnost, a to až do 7. prosince 2018, kdy celý festival oficiálně končí,“ doplnila.

XVI. Mezinárodní festival outdoorových filmů Skupiny ČEZ se koná od 5. října do 7. prosince a filmy mohou diváci zhlédnout na více než 60 místech po celé České republice a na Slovensku.
Program je uveřejněn na webu MKS Horní Slavkov www.mkshs.cz.