Pokladní hodiny na finančních úřadech jsou kvůli nadcházejícím vánočním svátkům výrazně omezeny. Informovala o tom Michaela Hošťálková z plzeňského finančního ředitelství.

„Finanční ředitelství v Plzni upozorňuje daňovou veřejnost, že z technických důvodů budou v letošním roce pokladny finančních úřadů pro výběr daní v hotovosti v Plzeňském a Karlovarském kraji otevřeny pouze do středy 19. prosince včetně,“ oznámila v tiskové zprávě mluvčí.
„Od 20. prosince letošního roku je možné uhradit daňovou povinnost bezhotovostním převodem, daňovou složenkou na poště bez poplatku či běžnou složenkou,“ radí poplatníkům.

Uzavření pokladen se týká zejména plátců daně z přidané hodnoty, jejíž splatnost za měsíc listopad nastane27. prosince 2007.
„Zároveň se to týká plátců daně z příjmů, kteří mají do 31. prosince zaplatit za měsíc listopad daň vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně,“ doplnila Hošťálková s tím, že opatření vyplývá z nutnosti zúčtovat platby s Českou národní bankou do konce roku 2007.