Hned dvě mladé slečny budou reprezentovat město Kynšperk nad Ohří v celorepublikovém finále soutěže Dívka roku 2012. Do nejužšího výběru se v silné konkurenci podařilo probojovat Michaele Lisé a Lucii Bričové. Ta dokonce v neděli zvítězila v malém finále Čech, které se konalo v Plzni. Ačkoli by se mohlo zdát, že soutěž krásy udělá ze školaček rivalky, opak je pravdou. Obě jsou nadšené, že mohou společně zaútočit na absolutní vrchol a pokusit se přivézt do Kynšperka vítěznou korunku.

Michaela i Lucie jsou jeden tým, dokonce se zdá, jako sestry. Od prvního ročníku chodí do stejné třídy, mají podobné zájmy a obě se staly mažoretkami. Shodují se i v tom, že na jakékoli oslavy je zatím dost času. Vše záleží na tom, jak dopadne finále. A to se neúprosně blíží.
„Skoro nemáme žádný oddych. Tuto sobotu vyrážíme v rámci soutěže na soustředění a za týden, 21. dubna, nás čeká finále v Jičíně. Na nudu si tedy opravdu stěžovat nemůžeme,“ usmívá se patnáctiletá Lucie.

To ale není všechno. Už dva dny po skončení soutěže čeká obě slečny další životní zkouška.
„Budu dělat přijímačky na zdravotní školu v Karlových Varech. Takže místo ježdění po soutěžích bych se měla připravovat. Já ale věřím, že to dopadne dobře,“ přeje si Lucie. Její kamarádka Michaela se ve stejný den bude ucházet o studium na Střední škole živnostenské Sokolov. Pokud uspějí, poprvé se jejich cesty rozejdou. Než se to stane, splní v Jičíně své poslání, a i když třeba nevyhrají, svému městu jistě ostudu neudělají. „Z jejich postupu máme velikou radost. Je to bezvadné. Všichni jim držíme palce,“ prohlašuje starosta Kynšperka nad Ohří Tomáš Svoboda.

Dívkám fandí také spolužáci, učitelé a kamarádi. „Na soutěž do Plzně mě jela podpořit celá rodina. Můj postup je dojal až k slzám. Budu moc ráda, když se mnou pojedou i do Jičína,“ říká Michaela, která 17. dubna oslaví své patnácté narozeniny.