Za extrémních, takřka až třicetistupňových teplotních podmínek, znásobených rozehřátým umělým povrchem, se koncem června sešla čtyři fotbalová družstva, aby tak oficiálně pokřtila nové hřiště s umělým povrchem, které vyrostlo na místě někdejšího a čím dále méně využívaného zimního stadionu.
Po krátkém slavnostnějším zahájení provedeném panem starostou, jinak aktivním členem družstva zastupitelů, jsme se pustili do odehrání miniturnaje, a to systémem každý s každým na 2 x 15 minut, což se ukázalo jako velmi vysilující, ale ne nezvládnutelné. Do bojů postupně zasáhla mužstva městské samosprávy, ASK Rád, TJ Lítov a Staré gardy TJ Baník Habartov.

Tým zastupitelstva byl jasným outsiderem, ale po určitém a nutném doplnění kádru nakonec, byť skončil na čtvrtém místě, sehrál důstojnou úlohu a přiznejme si i mnohé akce s myšlenkou a trochou fotbalového umu, a tak celkový obraz jeho hry nebyl tak katastrofický, jak jsme původně předpokládali, a při troše tréninku to za rok může být jistě lepší.

O posty na bedně se tak praly fotbalově mnohem vyspělejší tři týmy, z nichž nakonec nejúspěšnější byl ASK Rád, následován starou gardou a TJ Lítov. Nasazení bylo obrovské a u některých jedinců až na hranici rizika vlastního zdraví a kousek stínu se platil zlatem, přesto se všechno odehrálo v duchu fair play a spíše i s úsměvem a nadhledem.

Přiznejme si, že přestože se nakonec sice předávaly poháry, o vítězství šlo až v druhé řadě. Tou hlavní motivací bylo společně se sejít při sportu a otestovat nový a velmi pěkný stánek malé kopané a volejbalu, který byl v našem městě dobudován teprve před několika málo týdny, a podle mínění drtivé většiny aktivních účastníků turnaje tento test dopadl na výbornou.

Přejme si, aby nám toto sportoviště sloužilo co nejdéle a aby také co nejdéle vydrželo v bezvadném stavu a všem sportovcům se na něm vyhýbala zranění, kterých se asi všichni obávají nejvíce.

Již o prázdninách by mělo být hřiště otevřeno široké veřejnosti, a to takové, která bude ochotna a schopna bezezbytku respektovat sportovci a úředníky sestavený a ustanoveným správcem prosazovaný provozní řád.

Aleš Plevka