„Město Sokolov nechá příští rok vyměnit trávník na fotbalovém hřišti místního druholigového klubu. Rekonstrukce za 11 milionů korun by měla být provedena během letní pauzy v roce 2017, přispěje na ni i Karlovarský kraj a Sokolovská uhelná jako vlastník druholigového klubu FK Baník Sokolov. Desítky let starý povrch nahradí moderní trávník s umělými vlákny," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Nynější trávník sloužil fotbalistům zhruba 40 let a to označil Jakobec s nadsázkou jako hodné zápisu do Guinnessovy knihy rekordů. „Stav trávníku na fotbalovém hřišti, kde se hraje druhá liga, je již delší dobu na hranici toho, aby vůbec bylo možno odehrát regulérní zápasy. Rozhodli jsme se proto pro celkovou rekonstrukci, která v podstatě od doby zahájení provozu areálu Baník nebyla provedena," řekl Jakobec.

Až tráva vyroste a bude v nejlepší kondici, měla by oproti nešlechtěnému trávníku odolávat vyšší zátěži. V případě, že se bude na stadionu hrát více zápasů v jednom týdnu, neměl by být tolik zničený.

Město původně uvažovalo, že při rekonstrukci nechá rovnou nainstalovat vytápění, což by stálo dalších pět až šest milionů korun. A do toho bez dotace město nepůjde.