Nenechte padnout náš fotbal a přispějte na jeho činnost. S takovou prosbou se obrátil předseda oddílu kopané 1. FC Vřesová Miloš Bryndač na zastupitele obce. Žádal je jako majitele vřesovského sportovního klubu a argumentoval, že pokud od nich nedostane dostatečnou finanční podporu, tak bude zahájení další sezóny vážně ohroženo. Za něj se postavili i rodiče dětí, které z Vřesové na tréninky dojíždějí do Božičan, jelikož v jejich obci žádné fotbalové hřiště není. Zpočátku jednání vypadalo, že skončí patovou situací. Zastupitelé totiž nechtěli uvěřit, že obec skutečně nějaký klub vlastní.
„Na dokumentech, co jste donesl, nikde nevidíme, že by figuroval celý název obec Vřesová. A proč jste si teprve až teď vzpomněli, že existujete jako náš klub? A za co všechno vůbec chcete tolik peněz?“ ptali se Bryndače zastupitelé. Ten jim totiž předložil rozpočet na další sezónu, pro kterou počítá s částkou 173 tisíc korun. Tu však zastupitelé v žádném případě nechtěli akceptovat. „Mně se ta částka zdá příliš. A stejně je to všechno dělané nějak narychlo,“ zaznělo ze strany vedení obce.

Bryndač na jednání vysvětloval, že 1. FC Vřesová má šestnáctiletou tradici. „Registrace je na obec. Nevznikli jsme pod kombinátem, ale pod obcí. Už od začátku u nás figurovali lidé z Vřesové,“ sdělil předseda. A proč v posledních letech obec na klub nepřispívala? „Nedávali jsme nic, jelikož tam nikdo od nás nehrál,“ poznamenal starosta Vřesové Miroslav Fiala.

Na aktuálně skončenou sezónu klub potřeboval 10 tisíc. Ty také dostal. „Bohužel chod oddílu kopané již dotuji ze svých financí. Peníze jsme nutně potřebovali na zaplacení pronájmu hřiště v Božičanech,“ svěřil se Bryndač.

Další kolo vyjednávání ale bylo mnohem těžší. Neochotu podpořit klub totiž vyjádřili i někteří lidé v sále. „Vy jste si normálně přivlastnili náš název. Jak je to možné? A slyšeli jsme, že jste vyhodili nějaké dítě, které nechodilo na tréninky. Takže prachy chcete, ale naše děti ne?“ zvolal jeden z občanů. „Já bych jim nic nedával. Mně přijde, že obec jen využívají. No, uvidíme, co se bude dít dál,“ řekl stranou další nespokojenec.

Rodiče ale byli jiného názoru. „Proč by naši kluci nemohli hrát fotbal? Dejte jim šanci, když je to baví. Můj syn tam chodí a rád. Podporuji ho, jak to jen jde. Určitě je lepší, když budou sportovat, než aby tady jen tak posedávali a kouřili trávu,“ prohlásil jeden z rodičů. Nadšení pro fotbal přiznali i chlapci, kteří se na jednání dostavili, aby se dozvěděli, jaká je čeká budoucnost. „Já kopanou hraji rád. A byla by škoda, kdyby to kvůli penězům skončilo,“ řekl dvanáctiletý Daniel Kavur z Vřesové.

Nakonec zastupitelé klubu přislíbili 15 tisíc korun na zakoupení dresů. Další peníze bude organizace shánět od firem a tradičních sponzorů. „Budeme například také oslovovat Sokolovskou uhelnou, konkrétně generální ředitelství,“ podotkl Bryndač.