„Byly na výběr i jednodušší možnosti pro praktickou maturitu, ale ve škole nám řekli, že už dlouho nikdo neorganizoval nic podobného, tak jsme do toho šly,” shodly se maturantky z karlovarské střední pedagogické školy Andrea Mertlová a Barbora Chalupná. Jejich iniciativa se setkala s pozitivním ohlasem i v samotném Sokolíku. „Je to určitě skvělé. Jsou první, kdo pro nás uspořádal něco takového. Poslední benefiční koncert organizovalo naše zařízení,” potvrdila ředitelka DOZP Sokolík Lucie Volfová.

Akci začaly intenzivně připravovat přibližně od ledna. Do toho samozřejmě chodily do školy a připravovaly se na maturitu. Kromě účinkujících v programu bylo nutné zajistit prostory. „To bylo asi nejhorší, protože jsme potřebovaly něco bezbariérového. Naštěstí nám vyšel vstříc ředitel MDK Sokolov pan Sedláček, navíc máme pronájem zadarmo,” ocenila Andrea. Koncert se konal v prostorách Městského divadla. Věci do tomboly vyráběly studentky v rámci své praxe společně s klienty. Některé ceny získaly od sponzorů, včetně té hlavní, wellness pobytu pro dvě osoby v Českém ráji. Shánět sponzory byl pro ně jako pro studentky také nelehký úkol. „Většinou jsme je sháněly přes známé. Když jsme někam napsaly nebo šly samy, často nás odbyli. Bylo vidět, že nám nevěří, že nás neberou vážně. Mysleli si, že když jsme studentky, že by to nemuselo vyjít,” postěžovala si Bára.

V sobotu do akce zapojily své kamarády a spolužáky, s propagací kromě sociálních sítí pomohlo i samo zařízení Sokolík. Hlediště divadla se z velké části zaplnilo. „Přišla jsem samozřejmě podpořit benefici a také se podívat na vystoupení své dcery,” řekla Pavla Gešvantnerová. Na vystoupení tanečníků z Beat Generation byla zvědavá i Pavla Sofilkaničová. „Kromě toho pracuji v Horňáku, takže vím, že jsme spolupořadateli dnešního večera. A je mi to blízké i pracovně, jsem ráda, že se podobné aktivity u nás dělají,” poznamenala.

Ze vstupného a tomboly nakonec studentky získaly 15 413 korun. Celý výtěžek je určen pro klienty Sokolíku. „Domluvili jsme se s praktikantkami, že peníze použijeme na společenské a kulturní akce nebo na výlety,” upřesnila ředitelka Lucie Volfová.

A co akce kromě dobrého pocitu ze získaných peněz pro Sokolík dala samotným studentkám? „Já jsem nikdy neuměla nic pořádně zorganizovat,” svěřila se Bára. „My jsme obě takové plašanky. Všechno děláme napřeskáčku, rozhodujeme se ze dne na den. Takže určitě ta organizace,” doplnila kamarádku Andrea.