S nápadem založit akci, která se dnes řadí mezi tradiční stálice v Karlovarském kraji, přišli v roce 2006 známí hudebníci, manželé Homolkovi. Spolu se starostou města Březová Miroslavem Boudou, který jim vyšel vstříc, stáli u vzniku tohoto setkání harmonikářů z nejbližšího okolí. Zpočátku bylo zamýšlené jako menší událost pohodového až rodinného rázu. Tato charakteristika už však dávno neplatí. Akce se rok od roku stávala známější a oblíbenější a za poslední roky se mezi účinkujícími objevují i hosté z plzeňského regionu či jižních Čech.

„Stejně jako každý rok se přítomným divákům představí celá řada amatérských, poloprofesionálních i profesionálních harmonikářů všech generací,“ říká ředitel kulturního domu Michal Bedeč.

Asistenti prevence kriminality u vedení města.
Chytli dva zloděje, a poté pomohli zachránit lidský život

Chybět nebudou oblíbení Plzeňští heligonkáři, Ondřej Římek ze Staňkova či již tradiční účinkující, děda a vnuk Ježkovi ze Slaného. Ti hrají téměř po celé republice a známí jsou i v sousedním Německu a Rakousku.

Návštěvníkům se představí také nejmladší účastnice, nevidomá harmonikářka Nikolka Bukóciová z Lokte, uskupení ČUPR BABY, Miroslav Zábranský a řada dalších hostů.

„Během večera zahraje k tanci a poslechu i Vesnická čtyřka se samotným spoluzakladatelem akce Jiřím Homolkou,“ přiblížil Bedeč. Jak upozornil, o vstupenky je opět velký zájem, proto by si měli zájemci pospíšit s jejich koupí. Vstupné činí tradičně 70 korun a předprodej probíhá v březovském infocentru nebo nově také na webových stránkách www.mfc-brezova.cz.