„Jde o další část města, kterou, v uvozovkách, můžeme vyčistit. Objekty bývalých kasáren na Vítězné už dlouhou dobu nedělaly městu bůhvíjakou parádu. Za prvé proto, že jsou pozůstatkem vojáků, kteří zde působili před několika desítkami let, a za druhé proto, že se objekty stávaly terčem nájezdů vandalů,“ řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Oblast bude vyčištěna a město ji poté připraví pro stavbu rodinných domků. Jde o jednu z posledních lokalit ve městě, kde bude možné postavit rodinné domy. Lidé podle svých slov preferují právě podobné pozemky, které jsou v rovině.

Město může být spokojeno i s cenou za demoliční práce. Na ty mělo uvolněno 1,6 milionu korun a vítězná firma objekty zlikviduje za zhruba 900 tisíc korun.
Demoliční práce začnou v průběhu srpna tohoto roku. Sokolov musel počkat, až doběhnou smlouvy stávajícím nájemníkům bývalých vojenských objektů. Ti zde měli drobné provozovny.

Demolice by měla být ukončena do 45 kalendářních dnů od podpisu smlouvy.

„Předpokládám, že nejpozději do konce září firma práce dokončí,“ dodal Picka.

Nájemce výpověď nepřekvapila. „O demolici se mluví celé roky a teď přišla doopravdy. Nedá se nic dělat, překvapen nejsem,“ říká jeden z nájemců objektů.
Sokolov trpí tím, že má nedostatek rodinných a řadových domků. Město se zhruba 24 tisíci obyvateli se může rozvíjet směrem na Hruškovou a Novinu. Chybí tam však inženýrské sítě a jejich přivedení bude nákladné.