V Sokolově plánují na tento ojedinělý projekt navázat dalšími. Vše se bude takzvaně točit kolem prevence.

Ve středu mnozí z přítomných hltali mimo jiné záběry z natočeného dokumentu, který končí tragickou nehodou mladých lidí a motorkáře, jenž se vracel domů ke své těhotné manželce a nedojel. Když po jeho skončení vyjelo plátno a za ním ležela napasovaná motorka pod osobním vozem, a do obličeje jim svítila světla auta, ozývalo se sténání, bylo to pro školáky hodně emotivní. Příčin nehody bylo hned několik. Tu hlavní roli však sehrál alkohol a drogy za volantem. "Hustý," hlesl jeden z kluků. Děvčata jen nevěřícně koukala a mlčela.

"Život není počítačová hra, kde můžete zmáčknout reset," vysvětlovala poté dětem u policejní cely ve vlaku jedna z instruktorek. I pohodlí za mřížemi si mohly děti vyzkoušet na vlastní kůži.

U Karlových Varů se čelně střetly dva vlaky. Na místě jsou oběti i desítky zraněných.
Srážka vlaků v Perninku: Strojvedoucí je obviněn, hrozí mu 10 let za mřížemi

Protidrogový vlak a města se zaměřují na smysluplné a aktivní využití volného času mládeže. Některé z projektů již fungují, jiné jsou ve fázi konceptů. Revolution train má také silnou podporu dětí a pedagogů, kteří se jej zúčastnili. Po jeho zastávce jsou případy, kdy přijdou rodiče s dětmi například do center prevence či jiných organizací a žádají o pomoc či radu. Jedná se o konkrétní odezvu na návštěvu protidrogového vlaku.

V Sokolově byla hned na nádraží připravena se svými radami či pomocí obecně prospěšná společnost Kotec. Navazovat svými projekty bude na vlak i město Sokolov. "Nyní se vyhodnotí, co si z toho děti vzaly. Následně se sestaví program a tým lidí, kteří na to navážou. O Revolution Train byl mezi sokolovskými školami velký zájem," řekla Renáta Černá z oddělení prevence kriminality městské policie.