„Přivezli jsme vám z Chodova s sebou sluníčko a pěkné písničky. Moc jsme se na vás těšili, už od osmi od rána jsme dneska trénovali,“ přivítala se s posluchači Věra Bráborcová, ředitelka Mateřídoušky.

Klienti Mateřídoušky nebyli v Dolním Rychnově poprvé. Jak spolupráce s domem ošetřovatelské péče vznikla, to už si ředitelka přesně nepamatuje. „Možná tak před dvěma lety nás oslovili, jestli bychom jim nepřijeli zazpívat. Viděli nás někde na našem vystoupení a moc se jim to líbilo,“ popsala.

Ani Jarmila Chvistková, socioterapeutka, už si přesně nepamatuje, kdy Mateřídouška přijela poprvé. Co ví ale jistě, že jsou všichni moc rádi, když klienti přijedou. „Jezdí na Velikonoce, Vánoce, ale klidně i jenom tak, třeba jako dneska s jarním pásmem písní nás přijedou potěšit,“ přiblížila.

Klienti Mateřídoušky rozezpívali seniory písničkami Okolo Hradce nebo Čerešničky, čerešničky. Ti se přidávali a někteří, kdyby mohli, tak si i zatancují. Verunka Kokyová jim zazpívala i jejich nejoblíbenější skladbu Ta naše písnička česká. A dokonce byly i přídavky. Ze zpěvníků, které si Mateřídouška přivezla, si mohli posluchači vybrat další písničky.

Nálada byla opravdu jarní. Blížící se Velikonoce připomněli i zajíčci, které klienti přivezli seniorům jako dárky. I ti si pro ně připravili překvapení po skončení vystoupení. „Ti klienti jsou úžasní, přirození, bezprostřední. Naši senioři na ně reagují velmi pozitivně,“ zhodnotila Jarmila Chvistková.