Podle krajských radních investoval kraj do sokolovské nemocnice za poslední tři roky na 160 milionů korun. Zatím tou poslední byla investice do rekonstrukce šestinedělí na gynekologicko - porodnickém oddělení za 16,8 milionu korun. Nejvíce přispělo dotací přes devět milionů Ministerstvo zdravotnictví, poté samotná firma Nemos a kraj.

„Porodnice by měla být vizitkou každé nemocnice. Přicházejí zde na svět miminka a jejich matky potřebují to nejlepší zázemí,“ řekla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

„Nově zrekonstruované oddělení šestinedělí nabídne maminkám veškerý komfort, který tento typ péče vyžaduje. V naší porodnici je zároveň zajištěna bezprostřední návaznost na nově zrekonstruovanou porodnici, výjimečnou předporodní péči a také další medicínské specializace, čímž je zajištěno udržení požadované nejvyšší kvality,“ doplnil ředitel Nemocnice Sokolov Jaroslav Kratochvíl.

„Budeme se řídit výhradně přáním maminky, vyhovíme a vše bude tak, jak si řekne, pokud to nebude narušovat léčebný systém,“ uvedl nový primář oddělení František Černý, který pracuje v oboru 37 let.

Chloubou celého oddělení bude rodinný pokoj hotelového typu, který bude moci využívat doprovod novorodičky nepřetržitě. Oddělení přivítá první maminky 25. září. Primář si ke zcela novému oddělení přeje i dostatek kvalifikovaného personálu.
Vedení nemocnice neopomnělo poděkovat ani bývalému primáři Špalkovi, který oddělení pomohl udržet v chodu i přes své zdravotní problémy.

Ani v Nemocnici Nemos Ostrov není o novinky nouze. Dva nové přístroje, mobilní zvedáky, usnadní zdravotníkům na oddělení následné péče a následné intenzivní péče náročnou práci.

„Použitím nových technologií vznikl nejbezpečnější a pro klienty nejpohodlnější systém pro přesuny. Od samotného zvednutí klienta po jemné a citlivé nastavení jeho polohy,“ uvedla mluvčí nemocnice Markéta Singerová.

Oba zvedáky byly pořízeny z finančních zdrojů nemocnice a jejich cena včetně příslušenství se vyšplhala na 630 000 korun.
Ostrovská nemocnice letos rovněž pořídila flexibilní bronchoskop a intubační videolaryngoskop. Moderní přístroje slouží na odděleních ARO a následné intenzivní péče. Finanční prostředky na oba přístroje poskytlo Ministerstvo zdravotnictví, jejich hodnota představuje půl milionu korun.

Velkému zájmu pacientů se těší i Centrum jednodenní a plánované chirurgie. Výhodou režimu je minimalizace pobytu pacienta v lůžkovém zařízení při dodržení všech bezpečnostních zásad. Centrum je zaměřeno na plánované výkony, jako jsou laparoskopické operace žlučníku, tříselných kýl, slepého střeva, laparoskopické operace srůstů v dutině břišní anebo laparoskopické operace některých břišních kýl. (roc, mel)