Od 1. října začnou jeho služby využívat klienti ze Sokolova a okolí. Dnes a zítra se může na nově otevřené prostory přijít podívat veřejnost.

„Umíme si představit, kolik vás to stálo úsilí, námahy a odříkání a na kolik zavřených dveří jste narazili. Jsme rádi, že u nás tomu tak nebylo, a já pevně věřím, že ta vrata na městský úřad budou pro vás otevřená vždycky,“ uvedl při slavnostním otevření stacionáře starosta Sokolova Jan Picka. Denní stacionář totiž vznikl v bývalém objektu školní družiny 4. základní školy a Mateřídouška ho od města Sokolov získala darem. „Budeme i tady přinášet kvalitní služby a příští rok se pokusíme získat Značku kvality i pro toto zařízení,“ přislíbil Pavel Bráborec.

Služby, které bude Mateřídouška v Sokolově poskytovat, se nebudou lišit od těch chodovských. „Bude tu stacionář, v nájmu Raná péče Cheb a úlevová péče,“ přiblížila ředitelka Mateřídoušky Věra Bráborcová. Větší prostor tu bude i pro klienty s poruchou autistického spektra.

Oficiálně stacionář zahájí provoz 1. října. V úterý 25. a ve středu 26. září od 8 do 13 hodin se může přijít podívat veřejnost.

Ilustrační foto
Chodov hospodařil s vysokým přebytkem