A program, který si užily nejen děti, byl bohatý. „Do tělocvičny jsme kvůli deštivému počasí z předchozích dnů přesunuli parkour a box s legendou Jaroslavem 'Číňanem' Poborským,“ přiblížila organizátorka.

Zbývající část programu pak probíhala v amfiteátru, kde například zástupci Lesů ČR přiblížili dětem les a činnost lesníků, Centrum zvířat ze Staré Role představilo pár svých zvířecích svěřenců, dobrovolní hasiči zajistili nejvytíženější stanoviště, sjezd na laně, nebo Karate-Do asociace nejen maminkám nastínila průběh kurzů sebeobrany. „Studentky pedagogické školy pak převlečeny za víly a vodnice provedly děti na pohádkové cestě, Hedvika Dvořáková tančila se psem v slepičím převleku a nechyběl boj s bojovým náčiním v podání Kung-Fu z Kynšperka,“ doplnila výčet atrakcí.

Dorost i rodiče měli zájem i o lukostřelbu, kterou předvedli Vladislav Podracký a mistr republiky Martin Hámor. V amfiteátru rovněž bylo schováno 100 plastových víček, za která děti dostaly u víly čokoládového zajíčka a tři vajíčka. A proběhla i soutěž ve cvrnkání kuliček, finalistky za odměnu pojedou do Aquafora a Kartareny Cheb.

„Všichni aktéři si pochvalovali zájem a účast. Dokonce jsme kvůli tomu celou akci o hodinu protáhli. Za nečekaně slunného počasí přišlo minimálně 250 dětí s doprovodem,“ uvedla spokojená Petra Karlíčková.

„Byla to úžasná akce, moc jsme se bavili, Bára pořád chtěla hledat vajíčka. Už se těšíme na další akcičku,“ je jeden z pochvalných komentářů na sociálních sítích.

Ilustrační foto
OTÁZKA PRO: Rudolfa Kovaříka, pozorovatele počasí ze Šindelové