Její již sedmnáctý ročník se konal o víkendu ve vodáckém tábořišti Dronte v Kynšperku nad Ohří. „No letos je to opravdu nabité,“ pochvalovala si paní Dana ze Sokolova, která je pravidelnou účastnicí. „Tentokrát jsem se sem vydala v pátek i v sobotu. Nenechala jsem si ujít Roberta Křesťana s Druhou trávou, Roháče nebo Lokálku a v sobotu odpoledne hlavně Klíč,“ vyjmenovala některé kapely, jež letos přijaly pozvání organizátorů.

A ti si návštěvnost, které letos přálo i krásné a slunečné počasí, chválili. „Počasí máme krásné, návštěvnost je hezká, jsme spokojení,“ shrnul s úsměvem na tváři Míla Pražák. Ten se zase po čase rozhodl, že hrát a zpívat se v Kynšperku bude po tři dny. „Chtěli jsme, aby hrál i Robert Křesťan a Druhá tráva, a oni nemohli jindy než v pátek,“ vysvětlil.

„Navíc jsme se tak s manželkou rozhodli i proto, že nevíme, který z těch ročníků bude poslední, tak jsme si tím chtěli udělat radost,“ narážel na fakt, že v budoucnu hrozí, že Folková Ohře skončí. „Já už čtyři roky říkám, že je toho na mě moc, je to čím dál náročnější, předpisy se čím dál víc zostřují. Říkám už dlouho, že každý rok může být poslední, ale zatím neříkám který,“ dodal tak trochu šibalsky. Návštěvníci si ale určitě přejí, aby tradice pokračovala.