Letos ho trochu pokazilo deštivé počasí, ale přesto si téměř tisícovka lidí opět nenechala ujít strašidelnou cestu zříceninou hradu Hartenberg a lesy v jeho okolí. Ono to mrholení a pochmurné počasí ještě umocňovalo celou atmosféru akce. Pro menší děti byl připravený kratší, pohádkovější okruh, kde na ně čekaly pohádkové postavičky nebo třeba prasátko, které ratolesti musely pěkně podrbat na zádech. Zdolal ho i dvouletý Filípek, který se na cestu vydal s maminkou. Bál se jen trošku, draka. Ti otrlejší pak vyrazili na okruh strašidelný.

Tady už se po lese procházeli různí zombíci a jiné postavy z hororů či polehávali umrlci. Z lesa se co chvíli ozývaly výkřiky, jak se lidé lekli schovaných postav. „Chodím strašit pravidelně, jsem tu už pátý rok,“ řeklo jedno ze strašidel. Byla i spousta nováčků, organizátoři každoročně shánějí nová a nová strašidla, je jich prostě stále nedostatek. „Letos jich bylo nakonec celkem hodně, třeba tradičně studenti ze střední živnostenské školy, nově děti s učitelkami z Centrálky. Měli jsme tady strašidla i z Prahy nebo Plzně,“ uvedla hlavní organizátorka Martina Vavřínová.

Jak účinkující strašidla, tak účastníci si strašení velmi pochvalovali. „Za finanční podporu děkujeme Karlovarskému kraji a obci Josefov. Za pomoc s parkováním klukům z hasičského sboru Habartov a policii Habartov. Všem ostatním za přípravu trasy a stanovišť,“ dodala Martina Vavřínová.