Tato metoda Standu Beneše zaujala natolik, že se rozhodl ji uvést v praxi. Spolupracuje s Denním centrem Mateřídouška, které má své klienty v Chodově i Sokolově. Bubeníci nejenže pouze trénují a relaxují při zkouškách, ale své umění předvádějí i na kulturních akcích, které mají dobročinný podtext.

"Na festivalu Babí léto mě bubnová terapie velmi zaujala. Přečetl jsem si dostupné teorie a studie z Anglie či Ameriky a zjistil jsem, že tato terapie je velice účinná. To se mi potvrdilo následně i v praxi. Pomáhá hlavně lidem s mentálním i fyzickým postižením, ale provozovat ji samozřejmě může úplně každý z nás. Ať už zdravý člověk nebo jedinec, který má například nějaké své deprese," říká Beneš.

Podle něj spočívá bubnová terapie v tom, že člověk zapojí obě své mozkové hemisféry. "A když do toho zpíváme, tak v tu chvíli zapomeneme úplně na všechno a naše tělo odpočívá," říká Beneš.

Svou terapii provádí s klienty na afrických bubnech Djembe. Vybral je proto, že mají krásný, teplý zvuk a hluboké tóny prý porovnají buňky v těle.

Pokud se při hraní a zpívání podaří bubeníkovi, aby spoluhráči spolu s ním zapojili obě poloviny mozku, jsou mimo okolní dění, jedou takzvaně na jedné vlně, v jakési bublině oproštěni od okolního světa.

"Dali jsme si název No Problem, protože my nemáme žádný problém," konstatuje Beneš. Ten bubnuje při terapiích s klienty Mateřídoušky jak v Sokolově tak v Chodově. Mezi jeho bubeníky patří jak imobilní lidé, tak třeba autisté. Celkem jich je zhruba 30. A jaké jsou podle bubeníka jejich reakce?

"Myslím, že jim spouštím endorfiny a dělám je veselými a šťastnými," říká Beneš. Endorfin bývá také nazýván jako hormon štěstí, protože se uvolňuje do mozku a způsobuje dobrou náladu, pocity štěstí, tlumí bolest, ovlivňuje výdej některých hormonů, vyplavuje se při stresu a svalové zátěži.

"Bubnování v kapele No Problem se mi líbí," potvrdil jeden z klientů chodovské Mateřídoušky Milan, který bubnuje zhruba rok.

No Problem mohli vidět návštěvníci různých charitativních akcích v celém regionu. Zahráli například ve Stříbrné či nedávno v Jindřichovicích, kde se pomáhalo Moravě, kterou zasáhlo ničivé tornádo. Vystupovat měli i na kulatém výročí založení Mateřídoušky, ale akce se přesouvá kvůli protikovidovým opatřením až na příští rok.