Byl totiž v nevyhovujícím stavu. Nahradí ho nový, opět dřevěný. Bude však lépe chráněný proti povětrnostním vlivům.

Na rekonstruované stezce vyměňují povrch z dlažebních kostek za asfaltový. Mění se také mobiliář, jako lavičky či koše, a osvětlení. Přibyla odpočinková místas herními prvky pro děti. Na stezku přibude také kamerový systém, a to zejména kvůli případnému vandalismu. Kraslice získaly na rekonstrukci stezky dotaci ve výši 95 procent z Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Práce budou stát zhruba 5,4 milionu korun.

„Nový most bude také dřevěný, ale lépe chráněný. Shora bude například oplechovaný. Spoje s kovovými prvky budou řešeny lepší technologií, než tomu bylou původního mostu. Přivezou ho z Rakouska. Pokud vše půjde podle plánu, měl by se montovat na začátku října tohoto roku,“ řekl starosta Kraslic Roman Kotilínek.

Po výměně povrchu bruslaři volají už roky. Půjde totiž o první delší úsek v Kraslicích a okolí, kam bude možné vyrazit na in-line. „Už se těšíme. Kromě malého oválu na hřišti v Palackého ulici jiný nemáme a za bruslením se jezdí až na habartovskou osmičku,“ řekl jeden z místních Adam Čerešňa.