V čele průvodu šli tři králové a na hradě, v obnovené kapli sv. Tří králů se všichni zúčastnili slavnostní tříkrálové mše.

Tradice setkávání na hradě u příležitosti svátku Tří králů se tu obnovila v roce 2010. Přesně o sedm let později se účastníci tohoto setkání poprvé podívali do již zaklenuté kaple sv. Tří králů. „Vždycky jsme na hrad jen přišli, zapálili svíčky a popovídali si,“ zavzpomínala hradní paní Martina Vavřínová. Jak připomněla, rok 2017 připravil pro návštěvníky i samotné organizátory i jedno příjemné a nečekané překvapení. „Pan Miloš Bechyně z Jindřichovic sem přivezl ostatky sv. Tří králů, které si zapůjčil od děkana Jana Pražana z Nejdku. Byly dovezeny z úcty ke katolické tradici,“ přiblížila Vavřínová s tím, že ostatky pocházejí původně z Kolína nad Rýnem, kde byly odejmuty z relikviáře sv. Tří králů.

V loňském roce tu poprvé odsloužil sokolovský farář Petr Bauchner tříkrálovou mši. A jeho slova mohli lidé slyšet i letos. Stejně jako hudební a pěvecký doprovod v podání Petra Rojíka a Věry Smržové. A nechyběly ani skvělé koláčky paní Soukupové z Radvanova či teplá medovina a svařák na zahřátí. Byly opravdu potřeba. „Kdysi býval tento svátek pro hrad a region velkou událostí. V ten den se v kapli konaly mše a celé široké okolí tradičně ve svátečním putovalo lesními pěšinami na hrad a podhradí, kde byli hosté kromě bohoslužby obdarováni domácími koláči a hartenberským pivem,“ přiblížila závěrem něco málo z historie Martina Vavřínová.