Golfové hřiště v Sokolově je už hráčům otevřené. Potrvdil to golfový ředitel Jaroslav Mühlhansel v rozhovoru pro Deník. Už podruhé za sebou dovolila mírná zima zahájit golfovou sezonu v předstihu.

I když podle kalendáře by se mělo spíš ještě lyžovat na horách, počasí spíš láká hráče na golfové hřiště. Jak trávníky vypadají po letošní zimě?

Je to již druhá zima za sebou s minimálními sněhovými srážkami… Hřiště přezimovalo bez problémů, vlivem teplejšího počasí zaznamenáváme zvýšený nárůst mechů. Golfisté si mohli zahrát už koncem února, s přestávkami i během března.

Je pro golfové hřiště lepší, když je přes zimu pod sněhem, nebo když je odkryté jako letos a v loňském roce?

Pro trávy je lepší, když si během zimního období projdou tzv. dormancí, tedy obdobím odpočinku. Je to ostatně podobné jako u lidí… Travní odrůdy na golfových hřištích jsou šlechtěné na rezistenci, ať již proti sešlapání, velmi nízkému střihu či vlivu houbových chorob a plísní. Správnému přezimování musí předcházet správný plán hnojení a kvalitní údržba. Když jsou ale v lednu dlouhodobě vysoké teploty, tráva, jako živý organismus, se dostává do stresu, který ji oslabuje a ten se pak může projevit v letních měsících.

Opravdu už golfisté začali hrát?

Ano, hrají. V nejbližších dnech chystáme první hnojení greenů a tím nám vlastně začíná nová sezóna.

Pokud ale nepřijde ještě nečekaný nával sněhu…

Doufám, že už ne…

Jsou otevřené už i tréninkové plochy?

Všechny už jsou přístupné. Otevřen je také golfový shop a samozřejmě i restaurace, která je otevřena široké veřejnosti a stále zachovává velmi rozumné ceny.

Plánujete pro letošní sezonu nějaké novinky pro hráče?

Všichni, kteří si chtějí vyzkoušet golfové údery, mohou přijít na naše hřiště, kde jim zdarma zapůjčíme golfovou hůl. Tato akce je vyhlášena po celou letošní sezónu. Zároveň mohou využít naše trenéry, od kterých se dozví veškeré potřebné informace (Linda Neumannová 722 565 256) a se kterými si mohou domluvit úvodní lekce.

V loňském roce se na sokolovském hřišti konala řada turnajů a akcí. Už máte plán i na letošní sezonu?

Také letos budou turnaje nejen pro dospělé, ale i pro děti. Od letošního roku bylo založeno Tréninkové centrum mládeže (TCM) podporované odbory Sokolovské uhelné i samotnou společností. Přihlásilo se nám již přes padesát dětí a další mají možnost. Jednoznačným cílem je povzbudit golf v regionu a dát šanci těm, kteří mají o tento zajímavý sport zájem. Na jaře se opět budou pořádat i Dny otevřených dveří, kdy se nejenom děti budou moci s pomocí našich trenérů s golfem blíže seznámit.

Chystáte úpravu cen za hru?

Cenová hladina bude podobná předchozím sezonám, snahou je hráče na hřiště dostat, ne odlákat. Nabízíme za velmi výhodných podmínek hrací kartu na celou sezónu, výhodné je i green-fee za hru ráno nebo večer. Pro ty, kteří jsou členy jiného golfového klubu stále platí, že se mohou stát v rámci druhého členství i členem GC Sokolov. Více informací můžete vyhledat na webových stránkách www.golf-sokolov.cz.

Klub ještě dál přijímá nové členy?

Určitě, jak děti, tak i dospělé. Samozřejmě, že je našim přáním, aby se členská základna i nadále rozrůstala. Potenciál hřiště je veliký a rádi bychom získávali další hráče. I proto stále zůstává cena za členství padesát tisíc korun, což v dnešní době, kdy je hřiště v plném provozu, není až tak neskutečná částka. Členství je totiž doživotní, dědičné i převoditelné.

A co soutěžní ambice hráčů sokolovského klubu?

Golf Club Sokolov se v loňském roce zúčastnil historicky první soutěže pořádané Českou golfovou federací, třetí ligy. Hrálo se na hřišti v Bechyni, kluci se umístili na pěkném, ale nepostupovém, třetím místě. Letos se liga bude hrát v Hájích, což máme nedaleko, a všichni ze soutěžního týmu doufají, že vyhrajeme a postoupíme výše. V týmu je například i Lukáš Mensator, kterému nyní držíme palce, aby v play-off došel s Energií co nejdál.