Ve Dvoraně tak za doprovodu českého The Loop Jazz Orchestra, skládajícího se z předních osobností českého jazzu, a především hudebníků Českého národního symfonického orchestru, zazpívali afroameričtí zpěváci – sólisté sboru Jeremy Winston Chorale – Candace Potts, LaVonte Heard a William Ramsey.

„Atmosféra večera postupně gradovala a můžeme radostně konstatovat, že návštěvníky Dvorany různého věku tak proslulé rytmické skladby doslova zvedly ze židlí. Muzikanti, nadšeni z prostor a zázemí loketského stánku kultury, si odnášeli vzpomínku nejen na rozjařené a spokojené publikum, které s nimi tančilo, zpívalo a tleskalo, ale také symbolický dárek v podobě českého piva. Rádi je opět pozveme pro další nezapomenutelný hudební večer, protože šlo o neobyčejný zážitek,“ uvádí ředitelka Kulturního domu Dvorana Michaela Matuchová.

Sokolovská pošta, která má být zrušena
Proti chystanému uzavírání pošt vedou města na Sokolovsku marný boj

Dodává, že za zmínku stojí ještě i to, že sbor, založený v roce 2012, jež téhož roku vyhrál největší světovou soutěž ve sborovém zpěvu v Cincinnati v kategorii gospel, také několikrát vystoupil na přání amerického prezidenta Baracka Obamy v Bílém domě.