Prodejem pastelek na pomoc nevidomým utržili celkem 11 325 korun. Studentkám, které se všechny do sbírky zapojily zcela nezištně, přišly na gymnázium poděkovat pracovnice sokolovského TyfloCentra.

„Jsem ráda, když můžu pomáhat. Proto jsem se zapojila i do sbírky Bílá pastelka na pomoc nevidomým a slabozrakým. Šlo to jako po másle – vybíraly jsme zrovna přímo na gymnáziu a spousta učitelů i studentů ochotně přispěla," řekla Jana Velhartická z nejúspěšnější dvojice. Se Simonou Krystlovou dokázaly prodat všech sto pastelek a utržily 2680 korun. Odměnou jim nakonec byly drobné dárky a také možnost zájezdu na slavnostní koncert do Prahy. „Netušily jsme, že za to něco dostaneme. Kvůli tomu to neděláme," doplnila studentka.

„Za pomoc gymnazistů jsme nesmírně vděčni. Do ulic letos znovu vyrazili navzdory zimě a dešti. I lidé jsou každý rok přispívání do sbírky méně a méně nakloněni a často dvojice s kasičkou nepříjemně odbudou. Není to zkrátka žádná legrace. Proto se jim snažíme každý rok poděkovat," uvedla Romana Hendrychová z TyfloCentra. Celkem se v celorepublikové sbírce letos vybralo 1 775 878 korun.