„Šest milionů jsme na projekt dostali dotaci, kterou nám zajistil poslanec Lubomír Suk. Zbytek, dva a půl milionu jsme dávali ze svého,“ upřesnil starosta Habartova Ivo Zemek.

Provoz jídelny začíná první školní den 1. září. „V jídelně se muselo dělat kompletně všechno – podlahy, stropy a kupovala se celá řada nového nádobí. Musím říci, že to tam dnes vypadá velice pěkně. Skutečně ta rekonstrukce stála za to,“ konstatoval Zemek s tím, že práce finišovaly tento týden.

Kapacita jídelny je nastavená na šest set jídel. Zatím se ale vaří v rozmezí 300 až 350 pokrmů. „Nicméně jídelna je opravená tím způsobem, že když by město přešlo na variantu centrální vývařovny a vařilo by se jen tady, tak by mohla fungovat i jako výdejna a jídla rozvážet do našich dvou mateřských škol. Také tam máme v současné době kuchyně,“ vysvětlil Zemek.

Lidé úpravu školní jídelny vítají. „Je dobře, že se dávají peníze do takových věcí. Já osobně to plně schvaluji. Děti mají jíst v hezkém a čistém prostředí,“ prohlásil jeden z obyvatelů Habartova.