Dokončení kanalizace se dočká konečně i Kluč.
Například v Uhelné ulici lidé čekají na dokončení projektu. Jedná se o poměrně hustou zástavbu rodinných domů, kde je dokončení kanalizace prioritní už od loňského roku.


Nově zvolený starosta Petr Janura hodlá v zaběhlých kolejích pokračovat a projekt dokončit. Podle něj další potřeby města ukáže hlavně čas.
„Nejdůležitější současnou akcí je realizace kanalizace na Kluči. Zásadní změny v dohledné době asi neplánuji. Téměř vše běží v celkem dobře zajetých kolejích, ale čas vše ukáže. V současné době probíhá příprava projektové dokumentace na zateplení a rekonstrukci střechy na hlavní administrativní budově na náměstí Přátelství. Dále se budeme zabývat revitalizací městské zeleně a částečnou směnou lesních pozemků. V plánu je také čištění malých vodních toků a ploch," informoval nově zvolený habartovský starosta Petr Janura. Ten byl do funkce jmenován po náhlém úmrtí bývalého starosty Ivo Zemka.


Tragická událost se stala v únoru a od té doby měla radnice pouze prozatímní obsazení. Nyní by mělo být vedení Habartova kompletní. Kvůli zachování stranické rovnováhy byl rovněž odvolán v rámci voleb druhý místostarosta Aleš Plevka a jako radní byla zvolena Hana Hornová. Ta ale místo druhého místostarosty obsadit nechtěla, a tak město zůstane ve složení jeden místostarosta a tři radní.


Nový starosta veřejně poděkoval za přivítání na radnici.„Přivítání proběhlo velice přátelsky. Celý kolektiv pracovníků je velice ochotný. Naprosto ve všem jsem měl hned od prvopočátku podporu. Tím nemyslím pouze úředníky, ale také radu a zastupitelstvo, kterým tímto velice děkuji. Za zmínku určitě stojí i fakt, že mi hodně pomohla i celá moje rodina," doplnil starosta.

Autor: Klára Čurlinová