Zateplení budovy městského úřadu, úpravy komunikací a dokončení Kluče, to vše je v plánu nového vedení města Habartova. Úpravy se dotknou centra i okrajové části. Starosta Petr Janura slíbil, že nové vedení bude pokračovat v původních plánech, a zatím se daří pokračovat podle předsevzetí.

Do konce roku čeká město několik proměn. Prioritou zůstává zároveň i dokončení kanalizace na Kluči, kde práce zatím probíhají podle načasování. Hotovo by mohlo být už po prázdninách.
„Chtěli bychom se zaměřit na několik bodů, které je potřeba v Habartově udělat. Prioritou dál zůstává oprava kanalizace na Kluči, která je rozdělená do několika etap. Pokud vše proběhne podle plánů, tak konec první etapy přijde už v září. Další dvě etapy budou pokračovat v příštím roce," informoval habartovský starosta Petr Janura.


V to doufají i obyvatelé Kluče. Podle některých už jsou práce dlouhé a komplikace v dopravě nepříjemné. „Vím, že práce nejde snadno urychlit, ale už bychom byli rádi, kdyby bylo hotovo. Naštěstí teď v létě není tolik bláta, zimní období ale bylo náročné. Snad se vše stihne podle plánu," říká obyvatel Kluče, který nechtěl své jméno zveřejnit. Mezi další zásadní investice patří i oprava budovy městského úřadu. Přes rozsáhlé opravy by ale provoz neměl být nijak omezený.
„Čekali jsme na výzvu ohledně dotačního titulu, s jeho pomocí bychom chtěli budovu zateplit. Měla by tedy dostat nový plášť a střechu. Co se týká provozu městského úřadu, tak práce zřejmě ovlivní částečně provoz budovy, nicméně neplánujeme úřad zcela uzavřít. Naopak budeme se snažit, aby bylo normálně otevřeno," doplnil starosta s tím, že celá administrativní budova je v majetku města.

Podlahovou plochu musí město dořešit s Policií ČR, která je jejím vlastníkem. Podle starosty je zatím jednání na dobré cestě a obě strany se zřejmě domluví. Mezi menší investice pak patří i komunikace v ulici Karla Čapka. Kolem budovy základní školy se bude řešit odkanalizování, dešťová kanalizace i nové povrchy.