Na dva tábory jsou rozděleni lidé v Habartově. Na jedné straně ti, kteří nesouhlasí se sníženou rychlostí na 30 kilometrů v hodině a kvůli tomu sepisují petici, a na straně druhé lidé, kteří naopak s tímto opatřením souhlasí. Radní sice v těchto dnech výrazně zkrátili úsek, kde omezení platí, ale stále jsou motoristé kritičtí.
„Omezení rychlosti v této části města považuji za nehoráznou hloupost. Navíc se mezi místními lidmi říká, že je to uděláno kvůli nějakému osobnímu zájmu,“ zlobí se řidička, která si přála zůstat v anonymitě. Její totožnost redakce zná. „V tomto úseku se stala celá řada dopravních nehod, při kterých byly zraněné i nezúčastněné osoby, a na nebezpečnost křižovatky na Kluči a navazující silnici dlouhodobě upozorňovala řada občanů, z tohoto důvodu nelze mluvit o žádném osobním zájmu kohokoliv,“ říká starosta města Ivo Zemek.
„Jedním z důvodů omezení rychlosti je také nepřehlednost křižovatky Kluč – Krajková,“ obhajuje opatření starosta. Dalším důvodem je i vybudování přechodu pro chodce, pro který bylo snížení rychlosti nutné kvůli rozhledu. Ten by při rychlosti 50 kilometrů v hodině měl být sto metrů, a v místech podle starosty takové vzdálenosti nejsou. Diskuse na toto téma se mimo jiné rozpoutá i při dnešním Dni s Deníkem.