Dva, podle některých svědků však až tři motoristé doplatili ve čtvrtek na výtluk u rozestavěné multifunkční haly v Karlových Varech. Takřka půl metru hlubokou, deštěm vyplavenou jámu uprostřed jízdního pruhu zaplnila po vydatných deštích voda. Řidiči tedy nemohli odhadnout, jaká hloubka se pod vodní hladinou skrývá.

Policistům se zatím přihlásil jediný poškozený. Byl jím třiadvacetiletý řidič Škody Suberb. „Jel ve směru od centra města. V pravém jízdním pruhu najel do kaluže vody, která zde zůstala po vydatných deštích. Pravým předním kolem zapadl do výtluku,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Nikdo z posádky poškozeného auta naštěstí neutrpěl zranění. „Hmotná škoda se však vyšplhala na 30 tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí.

„Já jsem to ještě stačil projet, ale jenom proto, že jsem řídil terénní vůz. Když jsem do toho vlítl, tak jsem měl co dělat a voda stále stoupala,“ vylíčil problémy na Západní Pavel Malina, další z řidičů.

Karlovarská radnice je o potížích, kterým museli řidiči na této frekventované komunikaci čelit, informovaná.

„Odpovědnost leží na firmě Berger Bohemia, která zde práce na silnici provádí. Opravy na Západní souvisí s dokončovacími pracemi výtluků na silnicích, které zde vznikly při stavbě průtahu,“ vysvětlil Jakub Kaválek, mluvčí karlovarské radnice.

Tato společnost sice opravy této komunikace provádí, překop, který byl příčinou rozlité vody, ovšem dělala firma Okol.

„Liják, který se spustil, překop vymlel a ten se naplnil vodou. Bohužel byl ucpaný i jeden z kanálů, takže z louže byl ve chvilce rybník. Nyní už je havárie odstraněna a v pondělí zde začneme pokládat asfalt,“ vysvětlil stavbyvedoucí firmy Milan Horváth. K podobné havárii by tedy v tomto úseku už dojít nemělo.

Řidiči by přesto měli silnicí projíždět se zvýšenou opatrností. Provoz na komunikaci komplikuje i náročná výstavba multifunkční haly a četné průjezdy nákladních automobilů. Na dotaz, zda řidič, který zde uvízl, má nárok na uplatnění škody, Horváth uvedl, že to v každém případě. „Naše firma už s postiženým motoristou komunikuje,“ vysvětlil.

Na dopravu v Karlových Varech si stěžuje čím dál více řičů. Opravy se týkají prakticky všech důležitých silnic ve městě. Objížďky zde jsou totiž na denním pořádku. Tu poslední vydal Krajský úřad Karlovarského kraje právě včera.

„Částečně bude uzavřena silnice I/6 ulice Sokolovská a Chebská v Karlových Varech, v úseku od okružní křižovatky u obchodního domu Kaufland po křižovatku s ulicí Kapitána Jaroše, z důvodu rekonstrukce komunikace v termínu od 16. do 30. října,“ upozorňuje Andrea Bocková, krajská mluvčí. Dodala, že jde o pokračování částečné uzavírky této komunikace ve stejném úseku od 23. července do 15. října letošního roku.

Petr Kozohorský, Ivana Kalinová