Záměr výstavby menšího zimního stadionu v Kraslicích posvětilo ve čtvrtek po celkem rozverné debatě tamní zastupitelstvo. Znamená to, že Kraslice budou součástí obecně prospěšné společnosti, která by zimní stadion provozovala. Firma Hajm, která chce plechovou arénu postavit, si tak od podpory města slibuje větší šanci při získání dotací.

„Máme za sebou první důležitý krok,“ řekl Herbert Kursa z kraslické firmy Hajm. Jak již Deník informoval, společnost se nechala inspirovat v Třemošné, kde aréna již funguje šest let. Její majitel Miroslav Dušek slibuje Kraslicím předání zkušeností. Navíc je investorům schopný předat celý projekt i například s ekonomikou provozu. „Firma Hajm tím ušetří mnoho času. Pokud se firmě podaří získat dotace, je možné, že stavět by mohla začít už příští rok,“ řek Dušek. Aréna v Třemošné, kde žije asi 4 500 lidí, našla podle jeho slov uplatnění. „Zaměřujeme se hlavně na mládež,“ doplnil.
A tak by to mělo mimo jiné být i v Kraslicích. Německá strana mluví o tom, že by byla schopna dodat mladé sportovce do několika hokejových tříd. Podle průzkumu je zájem i v kraslických základních školách.

Firma Hajm teď začne intenzivně pracovat na sladění projektu v Kraslicích. Zimní stadion by měl vzniknout nedaleko centra na pozemcích TJ Tatran Kraslice, který pozemek do obecně prospěšné společnosti vloží. Zastupitelé pak souhlasili s převodem zanedbané stráně, kterou by bylo nutné odbagrovat, aby se tam stadion vůbec vešel. „Až bude projekt hotový, začneme žádat o dotace. Ty by mohly činit až 85 procent,“ doplnil Kursa.
Zatímco někteří zastupitelé byli na pochybách, většina dává záměru zelenou. „Městu nevyplývají žádné finanční závazky. Tak proč tomu bránit,“ uvedla zastupitelka a předsedkyně sportovní komise Pavlína Poledňáková.