S dobrou zprávou pro cestující přichází dopravce Ligneta, který v těchto dnech dokončuje přestavbu autobusového nádraží v Chodově. Stavební úpravy by měly být hotové do konce října. Lidé se tak dočkají kvalitnějších služeb, které slibuje i nově postavená hala s čekárnou, toaletami a zázemím pro řidiče. Novinkou je také elektronická brána, která vybírá za vjezd na autobusové nádraží poplatek.

„Hala by měla být pro veřejnost otevřená ještě dříve, protože se tu počítá s přesunutím prodeje z novinového stánku do vybudovaných komerčních prostor,“ poznamenal starosta Chodova Josef Hora. Současně uvedl, že dokončená zatím nebude pojezdová plocha. „Nicméně autobusové nádraží bude i tak sloužit svému účelu,“ podotkl.

Cestující nová vylepšení vítají. „Určitě je dobře, že nám tady postavili halu, kde se hlavně v zimě budeme moci ohřát. V minulosti tady nebylo nic. Jen pár přístřešků a plechová bouda, kde lidé odhazovali vajgly a odpadky. Někteří drzouni se tu dokonce neváhali v koutě vymočit,“ zavzpomínal na nevzhledné nádraží penzista Ladislav z Chodova.