Nové sportovní haly se již nemohou dočkat sportovci a mládež v Chodově. Moderní komplex vyrůstá v areálu TJ Spartak poblíž 1. základní školy. Právě zdejší žáci byli zvyklí využívat starou halu, která však byla natolik nevyhovující, že radnice rozhodla o její demolici. Teď všichni nedočkavě vyhlížejí, kdy bude stavba hotová. Podle místostarosty Patrika Pizingera se jeví jako reálný květnový termín. „Výstavba haly jede skoro až před termín. Je to tím, že se zlepšily klimatické podmínky. Stavba opravdu pokračuje mílovými kroky. Vše běží podle harmonogramu,“ prohlásil optimisticky Pizinger. „Mohu zkrátka říci, že se nic nejeví tak, že bychom letos v květnu neměli mít halu hotovou a do léta ji předat do užívání,“ doplnil.

A jak období bez haly zvládají chodovské školy? Některé mají vlastní tělocvičny, další ale byly odkázány právě na tyto prostory. „Provoz bez staré haly je pro školy zvladatelný a nikde se nám neukazují žádné velké problémy. Učitelé upravili rozvrhy tak, že cvičení nahradili třeba plaváním. Díky příznivému počasí mohou také žáci chodit často ven,“ pověděl Pizinger. „Výuku tělesné výchovy jsme spojili do dvouhodinových bloků. Je to kvůli tomu, že by jednotlivá výuka byla hodně ošizena o cestu do tělocvičen, které nám pronajímají jiné školy ve městě. Jsme moc rádi, že nám vycházejí vstříc,“ sdělila ředitelka 1. ZŠ Iva Šípová.

Učitel tělocviku a člen výboru pro volný čas Miloš Volek se už na novou halu těší. „Moderní budova je skvělým řešením nejen pro nás, ale také pro nedalekou praktickou školu. Cvičební prostor totiž bude přepažitelný, takže si jednotlivé třídy nebudou vadit,“ poznamenal Volek.

Budování sportovní haly je pro Chodov největší investiční akcí za posledních asi dvacet let. Dokončení je plánováno do 31. května letošního roku. „Lidé se na výstavbu chodí se zájmem dívat, ale přitom vstupují do prostor, kam nesmějí. Na to by si měli dávat pozor. Osobně si myslím, že podobu nové haly veřejnost hodnotí jako pěknou exteriérovou studii, která je pro panelákové město něčím novátorská,“ uvedl již dříve starosta Chodova Josef Hora.

Celkové náklady jsou vypočítané na 86,4 milionu korun. Moderní hala slibuje více prostoru a komfortu. Navíc v ní vyroste velký divácký ochoz pro dvě stě lidí.