HŘEBENY/ Mnoho lidí zastává názor, že každý den je vhodný k oslavám. Jiní si právě naopak myslí, že už není co slavit. Den dětí, žen, učitelů, zahrádkářů, přátelství, boje proti….., za posledních 20 let se řada pamětních dnů změnila, ale princip je stejný, připomenout si, že ne vždy a vše je normální, zadarmo, bez problémů a ve stavu, že není potřeba něco zásadního změnit, o co usilovat.
Naše planeta Země prodělala za posledních pár desetiletí převratný vývoj a někdo v tom vidí více toho špatného, jiní jsou již na dohled světlým zítřkům.
Naše parta z Tvrdé hory, z Hartenbergu, ví už mnoho let, že bez práce nic nevznikne a hlavně, platí to i v dalších čtyřiceti zemích světa, které na práci vyslaly své posly. Nyní se podařila další věc. Propojením mostů z celého světa na jezero Titicaca v jihoamerických Andách má již obrovskou odezvu zpět na Tvrdou horu. Počet přátel po celém světě již není ve stovkách, ale miliónech.
Že o tom nevysílala televize? Ta má jiné starosti. Počítat mrtvé při autonehodách, řešit problémy v jedné Ulici, Růžové zahradě, protože je sucho, tak hoří, jindy až bude pršet, tak budou zas záplavy, protože pořád něco pálíme tak vznikají skleníkové plyny, Japonci mají chuť na velryby, Čechům sebrali RUM, na kahánku má ROMADUR a vůbec. Vzpomene si tuto neděli někdo, že má naše planeta svátek?
Jak se slaví Den země? Někdo v oblíbené hospůdce za přítomnosti kamarádů pronese oslavnou řeč, jiní o hospodu dále u pocejbraných stolů zavedou oblíbené téma jak to bylo krásné, když to jenom stálo za … . Protože tento svátek přichází letos na neděli, tak leckde bude opět sváteční oběd, jinde co dům dal. Ochránci přírody provedou někde nějakou brigádu, několik skalních na Tvrdé hoře – Hartenbergu bude slavit tento den opět jen prací.
Vzpomeňte i vy, čtenáři tohoto listu, kdo nám dává úrodu, vzduch a vodu, gravitaci a oporu, bez čeho a koho by nebylo života. Země vám toto zamyšlení oplatí.