Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj měst a obcí tu propadlo a s necelými čtyřmi procenty nezískalo ani jediný mandát. Volby v Horním Slavkově s necelými osmnácti procenty hlasů vyhrála KSČM, následovaná ČSSD a nezávislými. O kandidátovi na nového starostu ale ještě zdaleka není jasno.
„Jsme rádi, že jsme u místních lidí dokázali získat důvěru. Rozhodovali se svobodně a zřejmě svými hlasy ohodnotili naši dosavadní práci, která zřejmě tedy byla kvalitní. Sčítání hlasů jsme sledovali shromáždění a musím říct, že jsme měli velkou radost," svěřil se s prvními dojmy lídr kandidátky komunistů Josef Peroutka.

Osmnáct procent pro KSČM znamená udržení tří mandátů, které v zastupitelstvu měla i v minulém volebním období. Ovšem zatímco před čtyřmi lety je sedmi mandáty drtivě porazila ODS v čele s Janou Vildumetzovou, nyní se síly mnohem víc roztříštily. V zastupitelstvu usedne celkem osm stran a hnutí, z nich kromě komunistů mají všechny po jednom či dvou mandátech. „V první řadě nám jde hlavně o to, aby byla zachována korektní vyjednávání. Zatím spolu vzájemně jednají různé strany, uvidíme, jak to dopadne," doplnil Peroutka s tím, že sám o post starosty ale usilovat nebude.

Do volebních bojů se ale v Horním Slavkově pouštělo stran a hnutí celkem devět. Ta, která se do zastupitelstva nakonec vůbec nedostala, vstupovala do boje právě pod křídly současného starosty Martina Kasala. Ten v uplynulém volebním období nastupoval do rozjetého vlaku – v čele obce nahradil Janu Vildumetzovou, která z postu odešla do vedení Svazu měst a obcí ČR. „Beru to tak, jak to je. Lidé tak rozhodli, zřejmě si to přáli. Volby jsem nijak zvlášť neprožíval, výsledky jsem si prohlédl až večer," vyjádřil se k záležitosti stručně Kasal.

Celkově bude zastupitelstvo Horního Slavkova z větší části v režii nových tváří. Z jeho patnácti členů si křeslo podrží jen pět. Nové tváře nastoupí jak za vítězné komunisty, tak za hnutí nezávislých „SOS" Strana občanů Slavkova nebo Pro Slavkov.