Mrtvolu divočáka objevil v korytě Teplé v centru Karlových Varů nedaleko hotelu Thermal náhodný chodec. O nálezu okamžitě informoval hlídku městské policie, která v tu chvíli šla Dvořákovými sady.

„V sadech jsme kontrolovali malíře, když nám muž řekl, že nedaleko lávky leží v Teplé mrtvý divočák. Už na první pohled bylo zřejmé, že je v řece delší dobu. Tělo pravděpodobně do centra města přinesla velká voda,“ popsal situaci z čtvrtečního odpoledne strážník Martin Sychrava. „Prostřednictvím operačního střediska jsme proto neprodleně kontaktovali pracovníky technického odboru magistrátu města. O samotné vytažení divočáka z vody se postarali hasiči,“ doplnil Sychrava.

„Tělo zvířete se zachytilo u břehu mezi hotelem Thermal a ulicí I. P. Pavlova,“ řekla Alena Ryvolová, mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. Pracovníci technického odboru magistrátu podle jejích slov zajistili, že byl u zásahů hasičů i zaměstnanec kafilérie, kterému zdechlinu hasiči předali.
„Do Teplé vstoupil hasič jištěný lanem. Pomocí tyče se mu podařilo uhynulé zvíře vytáhnout na břeh. O likvidaci uhynulého zvířete se pak postarali pracovníci kafilérie,“ doplnila mluvčí krajských hasičů.

Podle Martina Čermáka, správce karlovarského psího útulku, který u vytahování kance z řeky rovněž asistoval, nejsou podobné případy výjimečné. „Dá se říci, že jsou běžné. S největší pravděpodobností divočáka srazilo auto někde u Březové. Měl velkou tržnou ránu na těle, což tuto teorii podporuje“ vysvětlil Čermák.

Zvíře se podle zkušeností Martina Čermáka chová v podobných situacích pudově. „Prvním zájmem zraněného zvířete je ochladit si utržené rány. Proto vyhledá nejbližší zdroj vody, kterým byla v tomto případě Teplá. A pak v mnoha případech při ochlazování ran pojde,“ konstatoval Čermák.
V poslední době je to podle Čermáka už druhý případ kance, který uhynul podobným způsobem. „Před nedávnem jsem asistoval u takřka stejného případu. Jenom místo bylo jiné. Uhynulé zvíře jsme vytahovali z říčky Rolava,“ doplnil správce karlovarského psího útulku.