Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Zasahují nejen ve svém městě, ale i na nedaleké dálnici D6, a když je potřeba pomoci, tak v rámci celé České republiky. „Prsty“ mají i téměř ve veškerých kulturních a sportovních akcích města.

„Vloni jsme slavnostně převzali vozidlo VW s pohonem všech kol. Dříve to nebylo možné vzhledem k tomu, že kolem celé hasičárny byly kvůli kompletní rekonstrukci metrové zákopy a pak se objevila pandemie koronaviru. Čas byl tedy až nyní. Technice i zbrojnici požehnal farář, který zároveň vysvětil svatého Floriána. Ten je patronem všech hasičů. Starosta města ho poté za pomoci výškové techniky umístil na hasičárnu,“ říká starosta místního sboru dobrovolných hasičů Miroslav Lukáš.

„Před časem jsme pořídili cisternu, pak tranzit a zrekonstruovala se zbrojnice. Vše bylo za pomoci dotace a spoluúčasti města. Stálo to miliony, ale je to věc potřebná. Poslání dobrovolných hasičů je v současné době už někde jinde. Jsou to záchranáři se vším všudy, ale pomáhají i se stavěním či kácením máje anebo při přípravě sportovních akcí zde v Březové,“ zdůrazňuje starosta Březové Miroslav Bouda.

V místním sdružení je přes padesát členů včetně mládeže. V zásahové jednotce působí devatenáct z nich. Zasahují v Březové i v celém kraji. A v roce 2002 byli pomáhat na Mělnicku zasaženém povodněmi.