Loketským amfiteátrem zněly v sobotu hasičské sirény. Nejprve ty z nové cisterny, kterou zdejší hasiči dostali. Stála zhruba 4,6 milionu korun a jednou z jejich velkých předností oproti ostatním podobného typu, je to, že se dostane až na nádvoří loketského hradu. To může sehrát při případném požáru důležitou roli.

 Při slavnostním předání nechyběli zástupci města či hasiči z celého kraje. Vrcholem slavnostního aktu bylo pokřtění nového vozu farářem Majkovem. Ten si mimo jiné přál, aby technika nemusela naostro vůbec zasahovat. Vedení města tvrdí, že starý vozový park byl už v havarijním stavu.

"Nekoupili jsme hasičům žádnou hračku. Nová technika byla nutností," řekl starosta Lokte Zdeněk Bednář. Neopomněl také zmínit Loketské městské lesy, které hasičům přenechaly terénní vůz, který se v amfiteátru předvedl i s přívěsem a motorovým člunem. Poté již zazněly sirény ze staré techniky a přítomní to označili jako poslední loučení.

Do třetice houkaly v amfiteátru sirény rychlé záchranné služby. Tentokráte však neplánově a naostro. Jednomu z přítomných návštěvníků se udělalo nevolno. Původní vozy loketským dobrovolným hasičům sloužily 20 až 30 let.

Svůj dar a gratulace předali i němečtí kolegové loketských hasičů. Jejich zástupce s nadsázkou řekl, že jde o vskutku historickou událost, protože i bývalá technika loketských hasičů byla historická.