Logo Deník na návštěvě.Logo Deník na návštěvě.Zdroj: DeníkHasiči byli vždy přítomni nejen u požárů či zásahů technického rázu, ale starají se i o kulturní dění v obci. Pyšní se také novou technikou i zázemím, které jim mohou leckde závidět. Naposled jím byla nová velkoobjemová cisterna, která spolu s dovybavením stála bezmála 7,65 milionu korun.

„Vozidlo je specifické velkou nádrží na vodu pro devět tisíc litrů vody a dále pro 540 litrů pěnidla. Kabina pojme osádku šesti lidí. Jsme jednotkou JPO III a kromě Vintířova zasahujeme i v Novém Sedle, se kterým máme smlouvu. Na výjezdy samozřejmě jezdíme spolupracovat i do nejbližšího okolí Vintířova,“ říká velitel jednotky Robert Muchka.

Spolu s ostatními spolupracoval také zhruba dva měsíce na vybavení vozidla v THT Polička, jejíž obchodní ředitel Jaroslav Lorenz označil na předání s trochou nadsázky vintířovské hasiče jako velice náročné. „Auto jsme ušili takzvaně na míru,“ potvrdil Muchka.

Žáci, kteří zůstali ve škole, se mohou spojit se spolužáky on-line.
V Sokolově testují nový projekt, žáci kombinují výuku z domova a ve škole

Hasiči z Vintířova se také pyšní moderním zázemím nové stanice, na které je vidět, že obec jim jde na ruku. V roce 2001 prodělala hasičská zbrojnice rozsáhlou rekonstrukci včetně napojení na dálkové vytápění, elektroinstalace, rozvodů přípojek vzduchu a bylo obnoveno věcné vybavení dobrovolných hasičů. V roce 2006 bylo zakoupeno zcela nové požární vozidlo CAS 16 Daewoo Avia.

V roce 2016 byla jednotka zařazena do JPO III a bylo pořízeno nové požární vozidlo CAS 30 SCANIA z obecních prostředků a Karlovarský kraj přispěl částkou milion korun. O rok později získali hasiči do užívání vozidlo Ford Tranzit.

Hasiči z Vintířova se pyšní technikou i zázemím. Nechybí u zásahů ani kultury.Hasiči z Vintířova se pyšní technikou i zázemím. Nechybí u zásahů ani kultury.Zdroj: SDH Vintířov

Jednotka čítá celkem 14 členů. Sbor je svým zařazením a svou vybaveností platným článkem v Integrovaném záchranném systému Karlovarského kraje. Zúčastňuje se také hasičských soutěží. Sbor je také garantem vintířovských kulturních akcí, jichž je v obci nespočet.