Sbírku úspěchů si mladí hasiči z Horního Slavkova v neděli obohatili o další titul mistra Karlovarského kraje. A to hned dvojnásobně. Starší žáci v letošním ročníku obhájili loňské i předloňské prvenství, při své soutěžní premiéře navíc přidalo mistrovský titul i družstvo mladších žáků. Ti přitom ve Slavkově vznikli teprve na podzim minulého roku a letošní Karlovarská liga byla jejich vůbec první. V neděli získali starší žáci pohár za vítězství v závodě starosty Březové, další pohár za celkové vítězství v lize, putovní pohár pro mistra kraje a také pohár za nejrychlejší požární útok v celém ročníku ligy. Ten má hodnotu 15,16 vteřiny. Mladší žáci vybojovali přesně ta samá umístění včetně poháru za nejrychlejší útok. Ti ho zase ve své kategorii udělali za 20,58 vteřiny. Jen pro zajímavost, druhý nejlepší čas v mladších byl 25,25 vteřiny v podání Březové a ve starších 20,20 vteřiny závodníků z Plesné. Mladší žáci Horního Slavkova by tak i ve společném porovnání obou věkových kategorií konkurovali všem ostatním družstvům starších žáků.
Poslední letošní závod v Březové byl až do konce vyrovnaný a napínavý. S pořadím mezi staršími žáky hodně míchal Chodov, který zde předvedl velmi pěkné časy, a je velká škoda, že vynechal závody v Plesné a Jáchymově. Mohl by tak výrazně zasáhnout do celkového pořadí ligy. V Březové obsadil druhé místo za vítězným Slavkovem. O celkové druhé místo v lize až do poslední chvíle sváděly obrovský boj Plesná a Jáchymov. Nakonec si stříbrnou příčku udržela Plesná, ale opravdu jen velmi těsně.
V mladších žácích to byl od začátku letošního ročníku velký boj mezi nováčkem z Horního Slavkova a obhájcem loňského prvenství z Březové. Před posledním kolem vedl Slavkov, a Březová tak musela doma vyhrát, aby si vynutila závěrečný rozstřel a mohla ještě zabojovat o krajský titul. To ale Slavkov nechtěl dopustit a s výrazným náskokem vyhrál první disciplínu, štafetu 4x60 metrů s překážkami, a i když se útoky nepovedly zcela podle představ, stále to s dvouvteřinovým náskokem stačilo na první místo v poháru starosty i v celé lize. „Vítězům samozřejmě gratulujeme a příští rok určitě Slavkov potrápíme,“ vzkazoval během předávání cen s úsměvem starosta Březové Miroslav Bouda.
Pořadatelé věří, že na příští ročník ligy se přihlásí ještě více družstev.

Tabulku s výsledky závodů v Březové najdete zde

Konečnou tabulku Karlovarské ligy v kategorii mladších žáků najdete zde

Konečnou tabulku Karlovarské ligy v kategorii starších žáků najdete zde

Jako poděkování závodníkům si vedoucí z Horního Slavkova připravili pro mladé hasiče překvapení. S nápadem přišel Milan Cichra, který nechal vyrobit několik přepravek malých šlehačkových dortů a během oslavy celkového vítězství v lize se ve Slavkově strhla nefalšovaná dortová bitva. Video z této bitvy se zpracovává a až bude hotové, tak ho rovněž umístíme na web.