Devětadvacátý ročník Poháru města Jáchymov v požárním sportu mládeže v neděli naprosto ovládli mladí hasiči z Horního Slavkova. Mladší i starší žáci vyhráli celkově, neporažení byli v požárních útocích a z devíti pohárů určených pro soutěž jednotlivců si Slavkov odvezl osm.
„Letos už je to tradicí,“ okomentovala pohárovou žeň slavkovských hasičů Anna Plačková z pořádajícího SDH Jáchymov. Do soutěže jednotlivců na 60 metrů s překážkami nominoval Slavkov v mladších žácích tři soutěžící. Jitka Urbanová doběhla celkově první, Lenka Syrová druhá a Václav Vašíček třetí. Ve starších žácích pak za Slavkov nastoupilo pět soutěžících. Zde se hodnotí zvlášť dívky a zvlášť kluci. V dívčí kategorii vybojovala Vendula Svobodová první místo, Míša Marešová druhé a Lada Baráková třetí místo. Mezi chlapci pak vyhrál slavkovský Tomáš Sládek a poslední slavkovský zástupce Martin Cigánek byl ´až´ třetí. Na druhé místo se dostal Patrik Žiga z Plesné. Jen pro zajímavost, Patrik od září studuje v Lokti, a přestupuje tak právě do Slavkova, za který bude závodit v příští sezoně.
Požární útoky jsou už dlouho silnou zbraní Horního Slavkova. A to nejen starších žáků, ale už i mladších. Ti se v Jáchymově dostali se svým útokem na hranici vynikajících dvaceti vteřin. Starší žáci splnili to, co slíbili minulý týden v Plesné, a svůj útok dokázali za patnáct vteřin, přesně za 15,16 vteřiny. K tomuto času se nikdo ze soupeřů ani nepřiblížil. V Karlovarské lize mladých hasičů tak bezpečně vedou starší žáci Horního Slavkova. V mladších se o vedení dělí Slavkov a Březová.

Výsledky z Jáchymova - Pohár starosty

Starší žáci: 1. Horní Slavkov, 2. Jáchymov, 3. Plesná, 4. Útvina, 5. Mezirolí, 6. Krajková.

Pořadí do Karlovarské ligy: 1. Horní Slavkov, 2. Plesná, 3. Jáchymov, 4. Útvina, 5. Mezirolí, 6. Krajková

Mladší žáci - pohár: 1. Horní Slavkov, 2. Plesná, 3. Mezirolí, 4. Jáchymov 1, 5. Březová, 6. Krásné Údolí, 7. Jáchymov 2, 8. Krajková

Pořadí do Karlovarské ligy: 1. Horní Slavkov, 2. Plesná, 3. Jáchymov 1, 5. Mezirolí, 6. Březová, 7. Krásné Údolí, 8. Jáchymov 2, 8. Krajková

Liga pokračuje v neděli 30. září v Horním Slavkově. Poslední závod spojený s vyhodnocením je pak připravený na neděli 7. října v Březové. Ve starších žácích je už prakticky rozhodnuto, Horní Slavkov by musel opravdu hodně vyhořet v posledních dvou závodech, aby o své vedení přišel. Slavkov je vítězem prvních dvou ročníků ligy. V mladších žácích ale ještě není vůbec rozhodnuto. Protože se započítává jen pět nejlepších umístění, pere se o čelo Březová a Horní Slavkov.

Průběžnou tabulku Karlovarské ligy mladých hasičů - kategorie starší žáci je možné najít ZDE

Průběžnou tabulku Karlovarské ligy mladých hasičů - kategorie mladší žáci je možné najít ZDE