Jeden člověk skončil se zraněním v nemocnici, další měli problémy kvůli použití slzného plynu. Samotní fanoušci Baníku, kteří zrovna oslavovali při rekordní návštěvě stadionu postup do finále play-off 2. hokejové ligy, označili zásah bezpečnostní agentury za neadekvátní. Samotný klub sdělil, že agentura svou roli nezvládla. Incidentem se nyní zabývá i policie.

Co se v pondělí stalo? Baník po vydařeném zápase slavil se svými fanoušky postup. V sektoru hostů se pak fandové Vrchlabí, kterých bylo asi padesát, loučili a děkovali svým hokejistům za výkon, přičemž jeden z nich zapálil světlici a hodil ji na zem. Lidé z bezpečnostní agentury pak na fanoušky naběhli, použili slzný plyn a došlo k potyčce. Na pomoc hostujícím fanouškům přitom nakonec přes plexisklo přeskočili i někteří hokejisté hostů a nakonec přispěchali na pomoc i sokolovští fanoušci, když viděli, co pracovníci bezpečnostní agentury předvádí. „Bylo to něco šíleného. Použili slzný plyn, který zasáhl i vedle stojící děti. Tohle bezpečnostní agentura nezvládla. Jako by se chtěli její lidé jenom prát a prát,“ řekl Deníku jeden z fanoušků. Na sociálních sítích jsou komentáře ještě peprnější.

Hokejový Baník přišel s vyjádřením, ve kterém uvádí, že po pondělním zápase s bezpečnostní agenturou ihned ukončil spolupráci. „Mrzí nás situace ze závěru pondělního utkání a za nepříjemný zážitek se všem návštěvníkům stadionu omlouváme. Věříme, že nová opatření již nedovolí, aby se situace opakovala,“ stojí v prohlášení. Podle zástupců HC Baník Sokolov najatá agentura nezvládla svůj úkol. Sokolov čeká v pátek první zápas finále o první ligu s Moravskými Budějovicemi, které bude podle Baníku řádně zabezpečeno. Po dohodě s městem, státní a městskou policií byla přijata řada bezpečnostních opatření. „Konflikt mezi částí fanoušků a bezpečnostní agenturou byl zbytečnou černou tečkou za jinak vynikající sérií zápasů. O pořádek na stadionu se postará už jiná agentura.“

Incident prošetřuje i policie. Mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová uvedla, že při potyčce byla zraněna jedna osoba. „Během potyčky byl také užit slzný plyn a byla poškozena skleněná výplň nad vstupními dveřmi do stadionu. Policisté žádají svědky incidentu, kteří by mohli poskytnout důležité informace k celé události, aby zavolali na bezplatnou linku 158,“ sdělila Böhmová.