Proti nové vyhlášce, která nařizuje zavírací dobu v hernách, barech a restauracích, se ohrazují jejich provozovatelé v Chodově. Nelíbí se jim, že od neděle do čtvrtka mohou mít otevřeno pouze do 22 hodin a v pátek, sobotu a ve dnech předcházejících svátkům do jedné hodiny v noci. Ti největší nespokojenci dali do oběhu petici, která je protestem proti regulaci heren, pohostinství a podobných služeb. Podle některých signatářů je prý nová vyhláška nespravedlivá, a navíc likvidační.

„Já to vidím jako omezování našeho podnikání. Přece není možné, aby měla herna nebo bar otevřeno jen do 22 hodin. To je nesmysl. Takhle musím už ve 21 hodin začít kasírovat hosty, abych stihla podle vyhlášky přesně zavřít,“ zlobí se Marta Petrželková, majitelka chodovského podniku Herna – Bar U Žíly.
„Výsledkem je, že chlapi, kteří by u mě normálně seděli na pivu, si zavolají taxi a jedou do jiného města, třeba do Nového Sedla,“ dodává Petrželková. Její manžel Miloš už také sepsal žádost o výjimku, kterou chce od radních získat. „Vedení města nás hází do jednoho pytle s vietnamskými hernami. Tady nikdy k žádnému porušení nočního klidu nedošlo. Nic tu řešit nemusela ani policie,“ říká Petrželka. Jeho další argumentací je, že podnik slouží jako zázemí pro šipkařský tým DC Žíla Chodov, který zde pravidelně pořádá soutěže. „Přece to tady nezavřeme jen kvůli nějaké vyhlášce. To tedy ne,“ hlásá Petrželka.

Výjimku na prodloužení otevírací doby z jedné do tří hodin ráno dostanou podle radních takzvaní slušní provozovatelé. A takových je podle místostarosty Chodova Patrika Pizingera ve městě celá řada. „K tomu ale musí mít zajištěnou provozovatelskou službu, tak aby byl kolem jejich restaurace zajištěný klid,“ zdůraznil Pizinger. Dozor bude mít na starost městská policie. V případě porušení vydaného nařízení bude možné uložit pokutu až do 200 tisíc korun.
Proti vyhlášce se otevřeně staví zastupitel Jan Sinkule. „Jak a čím má hospodský zajistit venku pořádek? Na to má přeci pravomoc akorát policie. Také jsem zvědavý, na základě čeho někomu radní výjimku povolí a jinému ne. Podle mě zkrátka tuto vyhlášku nelze naplnit,“ tvrdí Sinkule.