„Toky stoupají zejména v Čechách, aktuálně evidujeme celkem 61 dosaženích SPA. V těchto chvílích je 3. SPA zaznamenán na Ohři v Karlových Varech a na Černovickém potoku v Tučapech na jihu Čech. Na obou profilech je stále stoupající tendence," uvedl v neděli ráno k aktuální situaci Český hydrometeorologický ústav na svém Facebooku. 

Právě na západě a na jihu Čech je situace nejhorší. V Karlovarském kraji zaznamenalo dosažení některého ze tří povodňových stupňů osm stanic. Výstraha meteorologů před vzestupem hladin platí v celém Česku až do odvolání. Právě v souvislosti s počasím vyjíždějí nejčastěji na Karlovarsku v posledních hodinách i hasiči. „Část sobotních výjezdů byla ještě na odstraňování popadaných stromů, většina se pak týkala vody. Tedy odčerpávání zatopených míst či stavba protipovodňových hrází," informovali karlovarští krajští hasiči.

Už v sobotu večer začaly v Karlovarském kraji pracovat na řadě míst povodňové komise, zasedla i povodňová komise kraje. V Mírové a Luhu museli hasiči evakuovat lidi.

Také většina z 66 událostí, u kterých zasahovali krajští hasiči od nedělní půlnoci, se týkala počasí. „Nejčastěji se jedná o zatopené sklepní prostory či ochranu objektů," popsali situaci na Facebooku krajští hasiči. Kromě toho ale museli v neděli ráno evakuovat skupinu lidí ze zahrádkářské kolonie v karlovarském Doubí, kde se Ohře vylila z břehů. „Před půl osmou hodinou v neděli ráno volali na tísňovou linku lidé ze zahrádkářské kolonie v karlovarské části města Doubí, že voda z řeky Ohře jim již zaplavila prostor kolem chaty a je již i v chatě. Oznámili, že nemají možnost se bezpečně dostat pryč z chaty a zároveň že u nich je jedna osoba nevidomá. Hasiči ze zatopené oblasti na člunu zachránili celkem pět osob, jednalo se o osoby, které chaty v této oblasti využívají k trvalému bydlení," uvedli hasiči.

Pod vodou jsou také fotbalová hřiště TJ Vojkovice a SK Kyselka.