Jen za uplynulé dny se stalo osm takových nehod. „Nájezdy hladových divočáků jsou stále častější. Škody na našich zahradách jsou větší a větší," zlobí se Štefan Čibik ze sokolovské čtvrti Šenvert. Se sousedy se s divočáky snaží bojovat, avšak marně. „Obehnali jsme pozemky betonářským pletivem, nic ale nepomáhá," poukázal.
Sokolov dává myslivcům za odstřel divočáka tisíc korun, Karlovarský kraj nově 1500 korun. O rizikový odstřel v obydlených oblastech ale velký zájem není. Některá města se pouští do boje s divočáky za použití elektroniky. To je případ právě Sokolova. Radnice v koridoru u Šenvertu, kudy prasata migrují, testuje speciální akustické plašiče. Jedno takové zařízení stojí 15 tisíc korun.

Obdobně to funguje i na některých místech v Karlových Varech. Do křížku s migrující zvěří se během uplynulých dní dostala i řada řidičů. Srážek přibývá. „Téměř všechny dopravní nehody se staly v podvečerních a večerních hodinách," poukázala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Nehoda se zvěří se stala například na silnici z Vřesové na Vintířov, další na silnici mezi Chodovem a Božičany. Bouralo se kvůli zvěři i na silnici z Karlových Varů do Plzně, mezi Kynšperkem a Citicemi nebo v Počernech. „Celková škoda byla vyčíslena na zhruba 160 tisíc korun. Kolize se naštěstí obešly bez zranění posádek vozidel," dodala.