Na nedávnou stížnost obyvatel Těšovic, které obtěžuje hluk z nedaleké chemičky, reagovalo vedení firmy prohlášením. Starosta obce Jiří Halberštát tvrdí, že s továrnou vedl jednání, avšak byla neúspěšná. Obrátil se proto na hygieniky, kteří zde prováděli měření.

„Stížnosti obyvatel Těšovic se pravděpodobně váží k provozu zdejší kompresorovny. Ta je v provozu už od roku 1984 a je třeba říci, že po celou dobu má stále stejný hlukový projev. Instalovaný šroubový kompresor vydává při své činnosti zcela specifický zvuk. Interní měření hlučnosti tohoto zařízení ukazují hodnoty vždy na hranici limitních hodnot,“ řekl tiskový mluvčí firmy Hexion Specialty Chemicals Pavel Kočí.

Jak dále uvedl, jednou z priorit společnosti je minimalizovat negativní dopady výrobních činností na obyvatelstvo v okolí závodu. Přesto však přiznal, že se firma rozhodla, že v objektu kompresorové stanice budou v krátké době zazděny prostupy. „Realizace je plánována na počátek měsíce října tohoto roku,“ dodal Kočí.

Hygienici potvrdili, že jim přišel podnět k šetření, ve kterém si obyvatelé Těšovic stěžují na nadměrný hluk z nedaleké továrny.
„Provádí se měření a poté musíme počkat na výsledky, abychom měli objektivní podklady,“ uvedla Kateřina Jáglová z krajské hygienické stanice. Výsledky naměřených hodnot potřebují odborníci k tomu, aby mohli případně vstoupit do jednání s dotyčnou společností.