"Návštěvníci areálu se tak mohou těšit například na malé multifunkční hřiště, které lze využít pro několik druhů her, například oblíbený Twister. Nové sportoviště navíc nabídne dvě menší trampolíny. Před hlavním vchodem bude nově k dispozici skákací panák se speciálním povrchem a měřený prostor pro skok z místa. V zadní části zahrady se rýsuje krátká dráha v duchu dopravního hřiště pro odrážedla a tříkolky," říká mluvčí chodovské radnice Martin Polák. Práce na jejich instalaci se už blíží k závěru.

Jak potvrdila ředitelka domu dětí a mládeže Renáta Dočkalová, zahrada dostala už některé nové prvky už o prázdninách. "Od letních prázdnin nabízí zahrada dva nové fitnes prvky stejně tak, jako dřevěné výukové panely ve formě pexesa. Jsou změřené především na českou floru a faunu, využít je lze také k procvičení znalosti dopravních značek. Právě dokončované zemní hřiště bude pro ty nejmenší, kteří mohou přijít s rodiči," řekla.

Nápadem se inspirovali na internetu a jak říká ředitelka, vyzkouší ho a uvidí se. „Zahrada patří mezi nejvíce využívané volnočasové areály ve městě. Její rozvoj si proto naši podporu zaslouží,“ okomentoval úpravy v Domova dětí a mládeže Bludiště starosta Chodova Patrik Pizinger.

Stavba Krejcarové lávky přes Ohři se neplánovaně protáhne až do jara
Stavba Krejcarové lávky přes Ohři se neplánovaně protáhne až do jara