Fanoušci karlovarské Energie věří v úspěch domácích hokejistů. V hojném počtu se scházejí v hospůdkách a fandí. Sázejí také na výhry oblíbeného klubu. Sázkové kanceláře už také zaznamenaly zvýšený zájem o sázky na zápasy karlovarských hokejistů. Jejich zaměstnanci to připisují úspěšnému tažení klubu letošní sezonou.

Do sázkových kanceláří míří noví klienti i skalní fanoušci, již neváhají zvyšovat sázky na svůj oblíbený tým. „Nárůst jsme samozřejmě zaznamenali. Odhadem přijmu až o polovinu více sázek na výhru karlovarské Energie,“ uvedla pracovnice chodovské pobočky Chance Monika Svobodová. „U nás sází zhruba stejný počet lidí. Přijde ale i několik nových tváří, většinou mladí kolem dvaceti let. Jsou ochotni vydat tisícikorunové vklady na výhru karlovarských hokejistů. Prostě jim věří,“ sdělila zaměstnankyně sokolovské sázkové kanceláře Veronika Bulíková.

Další fandové nesehnali lístek na zápas, a tak místo fandění přímo na stadionu si atmosféru semifinálového zápasu vychutnají v oblíbené hospodě. „Vary teď hrají venku, doufám, že rozhodnou o postupu do finále a vyhrají sérii 4:1. Pro lístky v předprodeji bych jinak musel do Karlových Varů. Nemám jistotu, zda budu úspěšný při jejich koupi,“ řekl Miroslav Karlík z Kraslic. „Chodím proto do své oblíbené hospůdky. Tam sleduji hokej s kamarády,“ dodal. Majitel restaurace Nikola v Kraslicích Vladimír Hron potvrdil zájem fandů o hokejové play off. „Při zápasech se tu sejdeme a přejeme karlovarskému klubu,“ řekl. „Všichni doufáme v západočeské finálové derby Karlovy Vary versus Plzeň.“

(roc)