Sázkové kanceláře i majitelé barů a restaurací očekávají v nadcházejících dnech větší nápor fanoušků související se začátkem hokejového mistrovství světa. „Roste počet sázek. Sázejí se i větší částky. Zejména pak na jednotlivé zápasy než na celkového vítěze,“ řekla Veronika Bulíková ze sázkové kanceláře Chance v Sokolově.

Obdobné je to i v ostatních sázkových kancelářích. Tipsport dokonce očekává rekordní tržby. „Legendární Jágr by mohl dovést náš výběr vysoko a navíc bude patřit k velkým tahákům pro fanoušky i sázkaře,“ uvedl vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis. „Ano, lidé sázejí ve velkém, zápasy mistrovství světa v hokeji je zajímají. S blížícím se zápasem našich reprezentantů bude nával ještě větší,“ potvrdila zájem veřejnosti pracovnice sokolovského Tipsportu.

Zvýšený zájem fanoušků čekají i v restauracích. „Lidé na hokej chodí a fandí. To se potvrdilo při letošní extralize, kdy to Karlovy Vary dotáhly k titulu. Máme k dispozici jak televize, tak velkoplošnou projekci,“ sdělil Jaroslav Plaček z chodovské restaurace Sparta.

Stejný názor mají i v restauraci Na Vítězné v Sokolově. „Pokud budou na mistrovství zajímavé zápasy, určitě přijdou i fanoušci. Přesně jako v letošním play off české extraligy. Zájem bude stoupat s postupem našich hokejistů. Pokud se dostaneme hodně vysoko, budou si chtít lidé rezervovat místa, aby mohli povzbuzovat české hokejisty,“ řekl zaměstnanec restaurace Lukáš Chochola.