„Nové zázemí si sportovci zasloužili. Byli jsme připraveni i na variantu, že by se první zápasy hrály na okolních stadionech. Jsme rádi, že se rekonstrukce stihla dokončit před prvním domácím zápasem hokejistů Baníku, který se hraje v sobotu,“ říká místostarosta Sokolova Jan Picka.

Šatny měly být hotové již vloni. Měl to být jeden z větších projektů pro sportovce, kteří se na něj těšili. Stále se však odkládal a nakonec o něm muselo rozhodnout až nově zvolené zastupitelstvo v roce 2018.

„Mrzí nás, že jsme museli zrušit akci, sportovcům jsme to slíbili. Navýšili jsme tehdy cenu na 10 milionů. Bohužel, na tuto zakázku se přihlásila pouze jedna stavební firma. Ta minulý rok řekla, že pod 14 milionů to neudělá,“ uvedl místostarosta Picka.

Při stavbě byla provedena oprava povrchů stěn, podlah, stropů, dány byly nové obklady a dlažby v sociálních zařízeních. Vyměnily se rozvody studené a teplé vody. Byla také provedena kompletní výměna elektroinstalace včetně elektrorozvaděčů, zásuvek a vypínačů. Byl vybudován nový systém odvětrání prostorů šaten s využitím odpadního tepla, takzvané rekuperace. Celý objekt šaten byl upraven tak, aby vyhovoval současným podmínkám pro požární bezpečnost staveb.