Zimní stadion na Dolní Kamenné v Karlových Varech, v němž hráči HC Energie ještě v lońském roce slavili mistrovský titul v extralize, se změní v obří vitnamskou tržnici.

Už nyní z objektu mizí tribuny a populární plechárna se rychle mění v prodejní halu. Bývalou ledovou plochu obsadí trhovci a místo povzbuzující aplausu fanoušků zde bude znít vietnamština.

„Tržiště otevřeme v červenci. Halu máme pronajatou od pana Holoubka, další prostory od pana Linharta a dalších. Smlouva o pronájmu ještě není uzavřena, podepíšeme ji až po kolaudaci,“ vysvětlil pronájemce, který se v telefonu představil jako pan Anh.

Karlovarští radní už s tržištěm na Dolní Kamenné souhlasili. Druh prodávaného zboží nebo poskytované služby zde ovšem nespecifikovali. „Seznam tržišť změnila rada města usnesením z letošního 4. května. Nově přibylo tržiště na východním okraji Zimního stadionu a naopak ubylo dosavadní tržiště u AC Start,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Objekt zimního stadionu patří podle Kopála firmě Plecharena, společnosti s ručením omezeným. „Pozemky pod objektem a před objektem směrem k přístupové komunikaci patří státu. Městu patří v okolí zimního stadionu parkoviště na východní straně, kde bude nově tržiště, a pak trávník na západní straně mezi stadionem a kruhovým objezdem,“ doplnil.

Jednatelem společnosti Plechareny, která byla založena v říjnu 2009, je Radek Liangovský, společníky jsou Karel Holoubek s vkladem dvaceti tisíc a devadesátiprocentním podílem a HC Energie Karlovy Vary. Ta do firmy vložila přes 36 milionů a její podíl činí deset procent. Jako předmět podnikání má Plecharena pronájem nemovitostí, bytů nebo nebytových prostor.

„Halu jsme vietnamské společnosti pronajali na deset let. Kromě venkovních stánků budou uvnitř i restaurace a sortiment různých služeb,“ uvedl Karel Holoubek. Ten si pouze vymínil, že pokud by se se na stadionu objevily drogy, pak smlouva okamžitě končí.

Pozemky pod bývalým zimním stadionem patří Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a jak se nám podařilo zjistit, do třech měsíců je úřad prodá Karlu Holoubkovi. Proti souhlasnému stanovisku radních, kteří kvůli novému tržiště na Dolní Kamenné měnili seznam tržišť ve městě a zrušili burzu na stadionu AC Start, se ozvali jednatelé této společnosti.

„My nemáme nic proti tomu, aby tržiště na bývalém zimním stadionu vzniklo, ale protestujeme proti zákazu naší burzy. Právě z těchto zdrojů jsme financovali provoz stadionu a mohli sportoviště pronaímat školám buď úplně zdarma nebo za režijní cenu,“ vysvětlil Vít Hořejš. AC Sart proto radním zaslal žádost o přehodnocení jejich stanoviska. „Rada města vzala dopis na vědomí, ale na usensení nehodlá nic měnit,“ uvedl mluvčí Kopál.

Vít Hořejš vkládá určité naděje ještě na jednání zastupitelstva příští úterý.

„Pokud bychom burzu provozovat nemohli, pak si žádané slevy pro školy nemůžeme dovolit. Školy tím přijdou o oblíbený sportovní areál, protože si pronájem pak nebudou moci dovolit. A my to tady zavřeme. Nechápeme, že radní podporují jednoho podnikatele na úkor druhého,“ dodal Hořejš.

Seznam tržišť v Karlových Varech

Dárkové a upomínkové předměty mohou trhovci prodávat na nábřeží Jana Palacha podél nábřežní zdi směrem od Poštovního mostu. Velikost tržiště je 540 metrů čtverečných, počet prodejních míst město neupřesnilo.
Ovoce, zeleninu, potraviny a rychlé občerstvení povolili radní na tržišti na parkovišti ve Varšavské ulici. Počet míst znovu není upřesněn, velikost plochy činí 367 metrů čtverečných.
Na prostranství před hotelem Thermal se v deseti stáncích na osmdesáti metrech čtverečných prodávají celoročně upomínkové předměty.
Tržiště na Dolní Kamenné má plochu 1 489 metrů čtverečných, počet prodejních míst není upřesněn. Druh prodávaného zboží radní nespecifikovali.
V Krymské ulici mohou prodejci v patnácti stáncích na pěti stech metrech čtverečných nabízet ovoce, zeleninu, potraviny a upomínkové předměty.
Na tržišti pod obchodním domem ve Staré Roli je sortiment nespecifikovaný, stejně jako počet stánků.