Rodina zahynula roce 1943 v koncentračním táboře v Osvětimi. Celkově tak bude v chodovských ulicích už dvacet kamenů zmizelých.

„Otto Schwabach, jeho žena a dva synové byli zavražděni, ale jejich památka nezmizí. O to se postaráme během letošního výročí Křišťálové noci (protižidovský pogrom, který se odehrál v noci z 9. na 10. listopadu 1938 v nacistickém Německu, pozn. red.), kdy kameny položíme,“ uvedl městský historik Miloš Bělohlávek s tím, že vzpomínkový akt se bude konat v pondělí 9. listopadu 2020 v 18 hodin v ulici Dukelských hrdinů naproti evangelickému kostelu. Chodov se stal v roce 2015 prvním městem v Karlovarském kraji, kde byly kameny zmizelých položeny. Dnes je v ulicích města celkem šestnáct kamenů.

Drobné památníčky mají podobu dlažební kostky. „Skrze tyto jednoduché kostky se základními životopisnými údaji se symbolicky oběti druhé světové války vrací k domům, ve kterých žily,“ přiblížil smysl a historii kamenů zmizelých Bělohlávek. V roce 2016 se k Chodovu připojily i Karlovy Vary. Vloni Židovská obec Karlovy Vary před domem doktora Davida Bechera u hlavní lékárny položila kameny zmizelých, které připomínají a uctívají památku členů rodiny Führenbergových a dalších šesti karlovarských obětí nacistické perzekuce.

Kameny zmizelých připomínají oběti holocaustu a bylo jich položeno na sedmdesát tisíc ve 22 zemích celého světa.