Předvolební kampaň v Chodově se přiostřuje. U vjezdu do města vedle čerpací stanice se objevil obří plakát, kde na kolemjdoucí kynul král HORYmír.

„Jsem ve městě všeho dění a HORY slibů král! Sportovní areál, toť můj sen – a moje socha v něm. Jen penízky na něj děravou kapsou vypadaly ven. Hala, bazén – v záchodky proměnil se sen. Vševěd a mocný car, snad král, svým slibům však nedostál,“ hlásala na billboardu pohádková postava. Dlouho tu však nevydržel, už dnes ho nahradil původní plakát s premiérem Petrem Nečasem.

Jednalo se snad o politickou tahanici? Recesi? Vtip? Starosta Chodova Josef Hora (HNHRM), na kterého text poukazoval, se však při pohledu na plakát nesmál.
„Já k tomu nemám co říci. Mé jméno se objevuje, buď skrytě, nebo veřejně, na řadě posměšných, ironických či hanlivých billboardů. Proti tomu se nedá bojovat. Já jsem přesvědčený, že chodovský volič bude vybírat s rozmyslem a nebude naskakovat na takovéto módní vlny. Nevím, kdo za tím stojí, a ani to nehodlám zjišťovat,“ reagoval Hora. Kritický text si bral na mušku i další – konkrétně ODS: „Šaškem krále HORY já už nejsem rád. Vždyť mám na to, abych městem vlád. Ano, šašku, ale smůlu máš, ODS, toť tvoje opora, buď vznikne tunel, nebo dluh jak stodola.“

Místostarosta Stanislav Pochman (ODS) řekl, že tuší, odkud vítr vane. „Je to ale jen polemika a nemám to dokázané. Když pominu obsah, který je nepravdivý, tak mě nejvíce mrzí, že se pod plakát nikdo nepodepsal a zůstává anonymní. Pro mě je to primitiv a nedůvěryhodný partner,“ konstatoval Pochman.

Mezi nejhlasitější kritiky radnice patří Ladislav Paštéka (Věci veřejné) a Jan Sinkule (Volba pro město Chodov). Oba ale dávají od celé věci ruce pryč. „Nemám s tím nic společného. Já bych tohle nikdy neudělal,“ prohlásil Paštéka. „Náš billboard to rozhodně není. Osobně pochybuji, že ho nechala udělat nějaká politická strana. Spíše to byla recese. Také si myslím, že více srandy by nám tu dost prospělo,“ sdělilSinkule.